Rozhovory
čt 31.12.2020 | Ivo Dudek

„Vše se rozhoduje na hřišti“ říká před kvalifikačním duelem Dominik Solák

V uplynulých dnech se v Zubří konal reprezentační sraz, ke kterému byli, vzhledem k tomu že v Německu se ještě hrály soutěže, i hráči, kteří v minulosti příliš šancí nedostali nebo kteří jsou mladí a byla to pro ně první reprezentační akce. V rámci kempu se odehrál i jeden přípravný zápas na Slovensku s domácím týmem. Ten naši reprezentanti po zlepšené hře v druhé půli zvládli a dobré výkony podali i všichni tři naši hráči – Solák, Užek a Patzel.

Využili jsme malé chvíle, kdy má reprezentace přestávku a položili jsme se Dominikovi Solákovi pár otázek.

Kdy jste vlastně skončili a kdy zase jedete k dalšímu srazu?

Ze srazu jsem se vrátil 29. 12. a hned na Nový rok odjíždíme k dalšímu srazu do Plzně. Toho času opravdu moc není. Čeká nás ještě kvalifikační dvojzápas s Faerskými ostrovy ve dnech 6. a 9. ledna a na to navazuje MS v Egyptě. To začíná už 13. ledna v Egyptě.

Jak probíhal poslední sraz? Stihli jste procvičit vše, co jste potřebovali?

Ten kemp byl celkem krátký, takže je to těžké hodnotit. Měli jsme pár tréninků a zápas, takže jsme si oživili kombinace a systém obrany a šli jsme na věc. Šlo o to se po dlouhé době zase společné sehrát.

Jak z Vašeho pohledu probíhal samotný zápas se Slováky?

Zápas bych hodnotil pozitivně. Sice jsme měli vlažnější začátek, když nás zlobila koncovka a v obraně jsme udělali zbytečné nevynucené chyby, ale po poločase se to, myslím, zlepšilo. Když se k tomu přidala energie v obraně tak jsme to zvládli a dokázali zvítězit. Sám se sebou jsem jakžtakž spokojený. Trvalo mi, než jsem se do toho dostal a bylo tam dost chyb, které jsem udělal, takže je co zlepšovat…

Jaká byla v týmu atmosféra?

Určitě dobrá a byli jsme všichni rádi, že jsme utkání zvládli, i když šlo „jen“ o přátelské utkání.

Teď Vás čeká kvalifikační dvojzápas s Faerskými ostrovy o postup na ME 2022, které se bude hrát na Slovensku a v Maďarsku. Jak vnímáte naše šance?

Moc informaci o Faerských ostrovech zatím nemám, ale určitě se toho dost dozvím na nadcházejícím kempu v Plzni. Určitě to nebude lehký soupeř... Vím jen to, že šli nahoru a bude to boj. Šance na postup jsou ale vždycky. Vše se rozhoduje na hřišti. Myslím si, že je to taková malá příprava na MS a každý z nás bude bojovat o nominaci na něj.

Slovensko – Česká republika 21:28 (9:9)S

Sestava a branky ČR: Galia, Šmíd, Mizera 1 – Jurka 1, J. Patzel 5, Šafránek, Kotrč, Kašpárek, Trkovský 1, Číp 2, Chudoba, Zdráhala 1, Poloz, Klíma 4, V. Patzel 2, Solák 4/2, Užek 2, Gřešek 2, Ptáčník, Piroch 2, Fulnek 1.

Nejvíce branek Slovenska: Hruščák 8/1, Slaninka 5. Rozhodčí: Baďura, Rudinský (oba SR). Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/2. Vyloučení: 4:3. Bez diváků.