HCB Karviná
Rozhovory
pá 16.4.2021 | Redakce

„Všichni se už na semifinále těšíme,“ řekl nám mimo jiné David Růža.

Máme za sebou čtvrtfinálovou sérii se Zubřím a velkou pozornost vzbudily výborné výkony jeho mladých hráčů. Nicméně i my máme v kádru řadu mladíků, kteří se počínali neméně dobře, Příkladem může být dvacetiletý David Růža, který dostával v průběhu série čím dál tím více příležitostí na svém postu střední spojky a vedl si velmi dobře.

Davide, to je asi Vaše první play off, že?

Předloni jsme sice byl v kádru, ale spíše jsem hostoval v Litovli, loni byla soutěž předčasně ukončena, a tak teď to opravdu beru jako svoje první play off.

Čekali jste až tak velký „odpor“ od soupeřů ze Zubří?

Abych pravdu řekl, tak jsme si nemysleli, že bude série tak těžká a dojde až k pátému zápasu. Nakonec jsme byli rádi, že jsme ten pátý zápas vyhráli a došlo k tomu co říkal Nemo – udělali jsme dva kroky dozadu abychom mohli udělat tři dopředu 😊

V základní části jste Zubří dvakrát vcelku hladce porazili. Překvapili Vás teď něčím, že zápasy byly úplně o něčem jiném?

Teď se potkal s výbornou formou zejména Mořkovský, který táhnul celý tým. Na něho jsme si ale postupně připravili taktiku, vytáhli jsme na něj osobní obranu a podařilo se nám ho ubránit. Také se na nás soupeř připravil a vytáhnul obranu 2–4 a později i 3–3. Ale i s tím jsme si postupně dokázali poradit. Trenér nám na tuto obranu naordinoval taktiku, kterou jsme dodržovali v zápase, a nakonec to šlo. Moc času na zkoušení nebylo, ale taktika byla jasná.

Když jsme u té osobní obrany na Mořkovského, té jste se z větší části ujal právě Vy. Trénujete normálně osobní obranu nebo to byla spíše výjimka?

Ani si nepamatuji, že bychom někdy hrávali osobku nebo se na ni nějak připravovali. Teď jsme to v jednom zápase zkusili, vycházelo to, a tak jsme ji nakonec v tom pátém zápase spolu se Slávkem Mlotkem hráli.

V průběhu čtvrtfinále se stala nepříjemná věc, když umřel Nemanjovi Marjanovičovi tatínek. Asi Vás to v kabině zasáhlo, ne?

Určitě ano, Chtěl bych vyjádřit k Nemovi velký respekt, za to, jak všechno obdivuhodně zvládl a jak se zachoval. Při tom všem, jak to měl těžké, tak zápasy odchytal, a ještě podal výborné výkony, když chvílemi, jak se říká, zavřel bránu. Opravdu klobouk dolů.

Obraťme teď pozornost k semifinále, ve kterém nás čekají Lovosice. Sledoval jste jejich sérii s Frýdkem Místkem?

Samozřejmě, sledovali jsme to všichni. Teď se budeme společně na semifinále připravovat a uvidíme, jakou taktiku připraví pro semifinále trenér Brůna. Podle mě to budou úplně jiné zápasy, než byly ty se Zubřím. Lovosice mají jinak poskládaný tým. Všichni se už na semifinále těšíme, teď z nás spadl ten tlak zápasu o všechno a jsme rádi, že jsme postoupili.

Je v kádru Lovosic někdo, na koho byste se speciálně připravovali nebo na koho Vás třeba trenér upozorňuje abyste si na něj dávali pozor?

Určitě tam hrají dobří hráči, šikovní kluci ale my se připravujeme na tým jako celek a záleží na tom, jakou nám naordinuje trenér taktiku. Házená je kolektivní sport… Musíme si ještě pořádně projít na videu všechny jejich zápasy, času je málo ale musíme to zvládnout.

Lovosice ukončily své čtvrtfinále o něco dříve a budou mít více času na přípravu. Nemůže to být jistá nevýhoda pro Vás?

Soupeř tak měl sice o něco víc času na přípravu, ale nemyslím, že by to měl být nějaký problém. Ještě teď, když se bude hrát systémem víkend – středa – víkend, tak to by nám mohlo i sedět.