ne 4.3.2007 | Ivo Dudek

HCB OKD Karviná - HC Zubří 30 : 30 (16:14)

V dnešním šlágru nástavby extraligy házené jsme na domácí palubovce nedokázali porazit nadšeně bojující hosty ze Zubří a utkání skončilo remízou, která byla vzhledem k průběhu, nejspíše spravedlivá. Zajímavostí tohoto kola nástavby je to, že všechny tři zápasy skončily nerozhodně.
Na fotky se můžete tradičně podívat ve fotogalerii.

Celé utkání bylo od samého začátku nesmírně dramatické, rychlé a bojovné. Skóre se přelívalo ze strany na stranu a žádný z týmů neutekl svému soupeři o víc než tři branky. Dá se říct, že obrany převyšovaly útoky.
Taky i proto se žádnému týmu nepodařilo vstřelit více než 30 branek. Ještě cca 5 minut před koncem jsme vyhrávali o tři branky. Pak jsme se i díky vlastním chybám o vedení připravili a naopak v 59. minutě vedli hosté o gól. V těchto fázích zápasu se trenér snažil reagovat např. střídáním brankářů nebo nasazením mladého Radka Kružíka.
Ale ani tyto snahy nevedly ke kýženému vítězství v utkání. V posledním důležitém útoku vzal odpovědnost na sebe Ondra Zdráhala, který byl celý zápas pečlivě střežen a začal se prosazovat až v poslední čtvrtině zápasu a krásným podstřelem cca 5 sekund před koncem vyrovnal na konečných 30:30.

Sestava HCB OKD :Mrkva, Marjanovič, Bednařík 1, Plšek 4, Kuzo 3, Heinz 2/1, Indjič 3, Zdráhala 9/4, Šulc 5, Mrózek, Kružík, Kubis 2, Korňan 1, Rachač.

Sestava HC Gumárny Zubří :Krupa, Malina, Kulišťák 5, Pernica, Titkov, Hrstka J. 3, Randýsek 1, Říha, Hrstka M. 8, Opálka 6/4, Číp 1, Krupa, Mika 6, Třeštík.

Sled branek : 2:0, 2:4, 4:4, 4:6, 6:6, 6:8, 7:9, 8:11, 10:12, 11:13, 15:13, 16:14, 18:15, 18:18, 19:18, 20:20, 23:21, 24:23, 26:24, 27:24, 27:28, 29:29, 29:30, 30:30.

Vyloučení 6 - 6, sedmičky 7/5 - 4/4.
Rozhodčí Padevět, Kohout.

Hlasy trenérů :

Ivan Hargaš :Po třech létech práce s mladými hráči už bylo na čase získat tady v Karviné nějaký ten bod. Za ty tři roky se nám to ještě nepodařilo, až zaslouženě dnes. Utkání bylo kvalitní. Doufám, že se tady potkáme letos ještě, nejlépe ve finále :-).

Jiří Kekrt : Rovněž z mého pohledu kvalitní utkání. Rozhodovaly maličkosti, malé chyby a těch jsme se bohužel dopustili více my a tudíž, vzhledem k tomu, že jsme hráli doma jsme ztratili bod. Rozhodující byla asi fáze zápasu, kdy jsme hráli oslabení 4:6 a soupeř vyrovnal.