mládež
čt 26.4.2007 | Ivo Dudek

Dvojutkání s Ostravou

Naši mladší dorostenci a juniorka předehrávali své zápasy s Ostravou již ve středu 25.4.2007. Obě utkání stručně okomentoval trenér juniorky J. Hudeček

Mladší dorost :

Sokol Ostrava : HCB Karviná 24 : 38 ( 12 : 20 )

Sestava : Butschek, Adamík, - Chrenko 7, Dolák 3, Pecka 1, Seriš 0, Kuchař 7/2, Hanisch 5/1, Csőllei 1, Dudek 0, Chudoba 6/1, Monczka 3, Krejčiřík 5, Králíček 0,
Vyloučení 9 + 1ČK : 8 Ka, 7 m hody 3/3 : 4/4,

Vysoké vítězství se nerodilo vůbec lehce. Ostrava dokázala dlouho držet s naším družstvem krok. Pravdou je, že i naší zásluhou. Hlavně v prvním poločase jsme se dopouštěli zbytečných technických chyb a nepřesně stříleli. Ostravu držel střelecky Prauzek na pravém křídle, který nám vsítil 10 branek. Postupně jsme však hru zpřesnili a soustředěným výkonem neustále náš náskok zvyšovali. Ve druhém poločase dostali šanci všichni hráči a i oni dokázali své kvality.

Junioři :
Sokol Ostrava : HCB Karviná SCM 20 : 37 ( 12 : 15 )

Mrkva, Lefan - Vala 5, Weglorz 3/1, Floksa 0, Diviš 12/2, Hes 2, Galuszka 0, Kružík 5, Kavka 3, Kočí 3, Tománek 1, Vančo 3,
Vyloučení 5 : 6, 7m hody 6/1 : 5/4.

V rychlém, tvrdém, ale korektně vedeném utkání naši junioři vyhráli v předehrávaném utkání na palubovce Ostravy. Stejně jako Vsetín i omlazené družstvo Ostravy drželo vysoké tempo hry a snažilo se o přechod do rychlého útoku. Volnější přístup našich hráčů v prvním poločase tak držel soupeře neustále ve hře. Poločas jsme vyhráli 15 : 12. Vstup do druhého poločasu nám však vyšel skvěle a my v 10 min. vedli 10 : 2!! Zlepšenou hrou v obraně, za kterou exceloval Mrkva s 58 % ( v utkání chytil 5 sedmiček ), jsme přecházeli do rychlých útoků a neustále svůj náskok zvyšovali. V závěru dostal příležitost v brance i Lefan, který navázal na skvělý výkon Mrkvy a dosáhl 71% úspěšnosti. Dokázal tak, že v Karviné nemusíme mít o dobré brankáře strach. Poděkování však patří všem hráčům za předvedený výkon.