mládež
ne 3.6.2007 | Ivo Dudek

Mladší dorostenci vybojovali pro Karvinou další titul

Dalšího vynikajícího úspěchu dosáhli házenkáři HCB OKD Karviná, když na přeboru ČR mladšího dorostu v Třeboni pod vedením trenéra Petra Láclavíka vybojovali zlaté medaile.

Na cestě k titulu postupně porazili :

HCB OKD KARVINÁ - HC JIČÍN : 38 : 18 (17:9) Již v tomto utkání ukázali naši hráči svou sílu. Výborně bránili a vynikající výkon v brance předváděl Artur Adamík (úspěšnost 64% !). To vše vedlo k zakládání rychlých protiútoků, které jsme proměňovali a neustále navyšovali svůj náskok. Tato výborná hra se nezměnila ani v závěru utkání, kdy dostali šanci všichni hráči z lavičky.
Sestava HCB OKD Karviná : Adamík, Butschek, Chudoba 5/1, Chrenko 4, Csöllei, Monczka 2, Dolák 7, Hanisch 2, Krejčiřík 6, Pindej, Dudek 2, Seriš 1, Kuchař 7, Pecka 2.

Sedmičky : 4/2 - 6/1, vyloučení : 10 - 4.

Sled branek : 4:0, 5:2, 6:3, 10:5, 13:6, 16:7, 17:9, 21:10, 26:11, 28:12, 30:14, 32:15, 34:16, 38:17, 38:18.

HCB OKD KARVINÁ - HC ZUBŘÍ : 32 : 16 (15:5) V moravském derby všichni očekávali vyrovnaný souboj. Naši hráči od samého začátku nastoupili koncentrovaní k utkání. Vynikající obrana s brankářem Adamíkem dovolili soupeři skórovat za prvních 20 minut jen jednou ! a do poločasu jsme si vybudovali náskok 10 branek. Výborný výkon pokračoval i ve druhém poločase a soupeře jsme porazili výrazným rozdílem 16 branek. I v tomto utkání jsme těžili z rychlých protiútoků a dosahovali laciných branek.
Sestava HCB OKD Karviná : Adamík, Butschek, Chudoba 13/2, Chrenko 4, Csöllei, Monczka 5, Dolák 2, Hanisch 2, Krejčiřík 6, Pindej, Dudek , Seriš 1, Kuchař 4/1, Pecka 1.

Sedmičky : 4/3 - 3/1, vyloučení : 9 - 10. ČK - Hanisch, Krejčiřík - oba HCB.

Sled branek : 1:1, 12:1, 15:2, 15:5, 16:6, 20:6, 23:7, 24:8, 26:9, 27:10, 28:12, 30:13, 31:15, 32:16.

HCB OKD KARVINÁ - HÁZENÁ TŘEBOŇ : 29 : 24 (18:7) V utkání, ve kterém jsme měli potvrdit roli favorita a tím i zisk zlatých medailí jsme zvládli. Domácí hráči bojovali s velkým nasazením a nesložili zbraně ani při našem 13 brankovém vedení. a dokázali hrozivý rozdíl skóre snížit až na přijatelných 5 branek. Ve druhé části dostala příležitost opět celá lavička a nenavázala na výbornou hru základní šestky a pustila soupeře do hry. Možná se trochu projevila i snížená koncentrace na hru s vidinou blížících se zlatých medailí :-).
Sestava HCB OKD Karviná : Adamík, Butschek, Chudoba 10/4, Chrenko 2, Csöllei 2, Monczka 4/1, Dolák 1, Hanisch 1, Krejčiřík 3, Pindej, Dudek, Seriš 2, Kuchař 2, Pecka 2.

Sedmičky : 4/4 - 8/4, vyloučení : 5 - 6.

V celých přeborech jsme stejně jako v soutěžním ročníku 2006 - 2007 nenašli přemožitele a a dokázali tímto, že nám titul mistra ČR patří právem.

Nejlepším střelcem turnaje se stal s 28 brankami stal Radim Chudoba. Artur Adamík i přes svou úspěšnost 63 % v celém turnaji na trofej pro nejlepšího gólmana těsně nedosáhl.
Za své výkony v celé sezóně a hlavně titul si zaslouží všichni hráči, tudíž i ti, kteří se nedostali pro velkou konkurenci v týmu na soupisku (Rzepecki, Koběrský, Klement, Kraliček), trenér Láclavík i real. tým velký dík.