Reprezentace
ne 17.6.2007 | Ivo Dudek

Čeští házenkáři postoupili na Mistrovství Evropy!

Po vítězné odvetě v Chomutově se česká reprezentace může těšit do Norska, kde se v lednu uskuteční Mistrovství Evropy starého kontinentu. Gratulujeme českému týmu a přejeme mu šťastný los, který se koná v pátek 22. června.

Českým házenkářům se na Mistrovství Evropy podařilo postoupit po čtyřech letech, když se nezúčastnili posledního ME, které v roce 2006 hostilo Švýcarsko. Házenkáři porazili svého soupeře z play-off Lotyšsko i ve druhém utkání, tentokráte rozdílem sedmi branek 33:26.

Naše družstvo vstoupilo do utkání skvěle a po chvíli vedlo již 3:0, v šesté minutě 5:2. Naše trpělivá hra v obraně podpořená výborným výkonem brankáře Petra Štochla nedávala soupeři příliš prostoru, naopak na druhé straně se nám dařilo prosazovat důraznou střelbou z dálky (Jícha, Vítek), z křídla se ke spojkám přidal i dnes neomylný Karel Nocar na křídle. Český tým vedl v 10. minutě již 9:3, což vedlo lotyšské trenéry k vybrání oddechového času. Ani ten však naše hráče nepřibrzdil a i nadále svůj náskok zvyšovali, v 17.minutě to bylo již o 7 branek 12:5, ve 25. minutě vedli čeští hráči již rozdílem osmi branek 16:8, přestože několik minut předtím museli přečkat trojnásobné oslabení. Ani v tom na nás však Lotyši nevyzráli, když svoji početní výhodu zúročili jedinou brankou. Závěrečnou pětiminutovku jsme vyhráli poměrem 5:2 a v poločase tak Česko vedlo již o deset branek 20:10.

Vstup do druhého poločasu se lépe vydařil soupeři, který třemi góly v řadě snížil na 20:13. Odpovědí byla branka Juříčka a Nocara na 21:13, resp. 22:13, i další minuty však patřili spíše soupeři, který využíval naší nedůrazné a nepřesné střelby a podařilo se mu úspěšně zakončil pár rychlých protiútoků. Prvních osmnáct minut čeští házenkáři prohráli 5:10, když se soupeři podařilo snížit na 25:20. Pak však na hřišti opět kralovalo české družstvo a v poklidu si dokráčelo pro konečné vítězství 33:26, které po jednobrankové výhře z prvního utkání v Rize znamená postup na Mistrovství Evropy 2008 do Norska.

Play-off Česko - Lotyšsko

1. utkání Lotyšsko - Česko 30:31 (16:14)
2. utkání Česko - Lotyšsko 33:26 (20:10)

Sestava : J. Štochl, P. Štochl - Nocar 7, Brůna 2, Hrubý, Vítek 6, Buchta, Kubeš 4, Jícha 5/1, Mičkal, Sobol 1, Juříček 3, Hynek 1, Řezníček 4 7m hody: 1/1 - 4/2, vyloučení: 6 - 6