st 1.8.2007 | Ivo Dudek

HCB OKD - MŠK P. BYSTRICA 40 : 22 (22:9) přípravné utkání

V dnešním přípravném utkání si naši hráči bez problémů poradili se svým soupeřem z Povážské Bystrice. Trenér střídal vždy po 15 minutách celou šestici hráčů a tak měli všichni možnost bojovat o své místo v sestavě pro další sezónu. Soupeř z P. Bystrice prošel velkými změnami a omlazením sestavy. Možná i tato skutečnost přispěla k tak výraznému vítězství.

Na naší straně nehráli z různých zdravotních důvodů Pavlíček, Heinz a Petrovský. V zahajovací sestavě nastoupil na naší straně v brance Lefan a do pole Mrózek, Plšek, Bednařík, Korňan, Kuzo a Kubis. Hned od začátku jsme se do soupeře zakousli a v 15. minutě, kdy došlo ke změně hráčů byl stav 10 : 3.

Ale ani druhá šestice hráčů ve složení Vala, Farkašovský, Indjič, Kieliba, Šulc a Faith vůbec nezaostala za svýmí spoluhráčí a náskok se ještě zvyšoval. V brance zachytal výborně Lefan, kterému pomohla dobrým výkonem i obrana. Toto vše vyústilo v poločasový výsledek 22 : 9.

Druhý poločas jsme začali ve stejné sestavě jako první, (jen v brance chytal Mrkva) ale obraz hry se změnil. Hráči jako by polevili ve svém nasazení, obrana nebyla tak důrazná jako v první půli a při zakončování spálili naši hráči neuvěřitelné množství šancí - zejména z postu křídel. Povážská Bystrice začala snižovat náskok a tato situace vedla trenéra v cca 8. minutě k oddechovému času a v jeho průběhu musel použít i zvýšený hlas :-). Po tomto time outu došlo ke zlepšení naší hry a od 10. do 16. minuty narostl náš náskok z 22 : 15 na 31 : 15. To už zase hrála druhá šestice hráčů, která bez problémů dotáhla zápas do konce, byť jisté problémy s koncovkou pokračovaly.

Tak výrazný rozdíl ve skóre ale nesmíme přeceňovat. Jednak je tým Povážské Bystrice, jak jsem již psal, oslaben oproti minulé sezóně (odešli např. Tůma, Straka, Toms...) a rovněž si musíme uvědomit, že obě mužstva jsou pořád teprve před polovinou přípravného období.

Sestava HCB OKD Karviná : Marjanovič, Mrkva, Lefan, Bednařík 6, Indjič 7, Vala 3, Mrózek 1, Plšek 3, Farkašovský 1, Korňan, Kieliba 3/1, Šulc 4, Faith 4, Kubis 2, Kuzo 5

Sestava MŠK SIRS P. BYSTRICA : Drápal, Kremeň, Firit 5, Hanták 7, Cifra 1, Hurtiš 2, Vojáček, Hološko 1, Gardian, Žilinčík 2, Adamčík 2, Brhlík, Vallo 1, Malachovec, Frajkor 1, Sapák 1/1

Sedmičky : 1/1 - 3/1. Vyloučení : 9 - 6.

Sled branek : 1:1, 4:1, 6:3, 10:3, 10:4, 16:4, 17:6, 20:7, 22:9, 22:11, 23:12, 24:15, 31:15, 33:17, 36:18, 37:19, 38:21, 40:22.