Extraliga
čt 29.11.2007 | Ivo Dudek

V Prešově jsme neuspěli.

Házenkáři Prešova porazili v dnešním zápase 14. kola extraligy české mistry z Karviné 34:28 (16:11) a vedou tabulku zásluhou lepšího skóre před Zubřím. To vyhrálo v hale poslední Bystřice pod Hostýnem rozdílem tří branek. Čtvrtá je Dukla, která v domácím prostředí porazila Jičín rozdílem šesti branek.

Očekávaný duel dvou účastníků Ligy mistrů nabídl velmi kvalitní házenou. Domácí před téměř vyprodanou halou už v sedmé minutě vedli o čtyři branky, Karviná sice před koncem poločasu stáhla na dvougólový rozdíl, ale slovenský mistr odpověděl šestibrankovou šňůrou a v druhé části si udržoval dostatečný náskok. Karviná doplatila na několik neproměněných šancí.

Nejvíce branek: Huňady, Fuňak, Radčenko po 6 - Kuzo a Petrovský po 5, Indjič a Faith po 4. Rozhodčí: Sivák, Dvorský. Sedmimetrové hody: 7/3 - 6/3. Vyloučení: 6:9. ČK: Kuzo (Karviná). Diváci: 1243.