st 23.1.2008 | Ivo Dudek

HCB OKD Karviná - ČR junioři 29:27

Dnes se hrálo na naší palubovce první přípravné utkání reprezentace do 21 let. Naši muži v tomto utkání zvítězili o dvě branky, když v průběhu utkání již vyhrávali o sedm branek (23:16). Hrála se kvalitní házená, ve vysokém tempu. Toto měření sil určitě posloužilo oběma týmům jako kvalitní příprava.

Začátek utkání patřil juniorům, kteří se ujali vedení až 10:5, zejména díky rychlým protiútokům a také dobrým zákrokům Mrkvy v brance. Poté si vzal p. Kekrt oddechový čas, trochu své svěřence uklidnil a nastal zvrat ve vývoji utkání. V útoku jsme již tak neztráceli balóny a náskok juniorů jsme rychle zlikvidovali. Šňůrou sedmi branek jsme otočili vývoj na 12:10 a do konce poločasu utekli na 18:13. Prvních 10 minut poločasu druhého byl vývoj utkání podobný (22:15). Pak ale pomalu junioři nepříznivý vývoj přibrzdili, v brance chytal dobře Bavlnka, a trpělivou hrou se jim podařilo snížit až na konečný rozdíl dvou branek.

Sestava HCB OKD Karviná: Marjanovič, Lefan, Bednařík, Plšek, Pavlíček 1, Kuzo 7/5, Indjič 5, Heinz 5/1, Faith 2, Šulc 3, Mrózek 2, Petrovský 3, Kubis, Korňan 1.

Sestava ČR 21: Mrkva, Bavlnka, Vala, Bečvář 1, Třeštík 1, Krupa 4/1, Sliwka 2, Hrstka 3, Šíra 4, Diviš 9, Mika, Kružík, Vyjídák 2/1, Cvikl 1.

Vyloučení: 4 -2, Sedmičky 6/5 - 3/2, rozhodčí: Paululík, Pavlíček.