ne 2.3.2008 | Ivo Dudek

Házená Třeboň - HCB OKD Karviná 22 : 33 (11:19)

V sobotu 1.3.208 hráli naši muži utkání 23. kola Zubr Extraligy v Třeboni. I v tomto utkání jsme předváděli aktivní pohlednou hru a výrazným vítězstvím jsme potvrdili roli favorita. Hráči si čím dál víc zažívají aktivní obranu a jiný herní styl než byli zvyklí v dosavadním průběhu sezóny pod vedením Jiřího Kekrta.

Opět se do hry aktivně zapojili všichni hráči včetně obou brankářů. Domácí stačili s námi držet krok asi do 10. minuty, kdy byl stav 4:5. Pak se projevila naše větší herní zkušenost a soupeři jsme se začali gólově vzdalovat. Sympatické ovšem bylo, že i domácí hráli rychlou házenou a tak jsme mohli vidět hodně pěkných momentů na obou stranách. Diváci si jistě přišli na své.

S koncem prvního poločasu začal náš náskok narůstat a do šaten se šlo za stavu 19:11 v náš prospěch.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako první. Na naší straně zahrál velmi dobře Pavlíček, střelec 8 branek. K němu se přidali se 6 brankami Kuzo a s pěti trefami Indjič a Petrovský. Ale všichni hráči hráli dobře a v pohodě, takže nelze vyzdvihnout pouze nejlepší střelce. Obrana rovněž fungovala dobře, přesto že jsme museli čelit 10 oslabením. Tato vylučování ale nepramenila z nijak záludné nebo příliš tvrdé hry. Spousta těch trestů lze přičíst veliké motivovanosti soupeře, jehož hráči chodili do osobních soubojů s velikým nasazením.

Věříme, že dobrý výkon a výrazné vítězství přispělo k dobré pohodě v týmu a naladilo správně mužstvo ke středečnímu, velice důležitému utkání s Duklou Praha. Přijďte se všichni podívat a povzbudit hráče ve středu v tradičních 17:30 !

Sestava Jiskry Třeboň :Jareš, Volf 2, Bicek 3, Mareš, Šulc 3, Mlasna, Kubík 4/1, Kejval, Brchaň, Mošovský 2/1, Mráz 6, Farka, Povolný 2, Čapek.

Sestava HCB OKD Karviná : Marjanovič, Mrkva, Bednařík, Plšek, Pavlíček 8, Kuzo 6/1, Heinz 2, Indjič 5, Vala, Mrózek 2, Petrovský 5, Kubis 2, Korňan 3.

Sedmičky: 4/2 - 1/1, Vyloučení: 2 - 10, Rozhodčí: Pešek Pavlát. Diváků 460.

Sled branek: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5, 4:7, 5:8, 7:8, 7:13, 8:14, 9:16, 10:19, 11:19, 11:21, 12:24, 17:24, 17:29, 18:30, 19:31, 20:32, 22:33.