HCB Karviná
Reprezentace
ne 25.5.2008 | Ivo Dudek

Juniory čeká výborně obsazený Industrial cup

V pondělí se v Jablonci sejde česká juniorka, která se přesně za dva měsíce zúčastní Mistrovství Evropy své věkové kategorie. Tento týden ji čeká náročná prověrka na skvěle obsazeném mezinárodním turnaji, který hostí Jablonec nad Nisou. Rozhovor nám poskytl trenér týmu Jaroslav Hudeček.

zdroj: www.chf.cz

Mnozí z vás si jistě pamatují na to, že turnaj Industrial byl původně pořádán jako turnaj juniorských reprezentací pro ženskou kategorii. První jeho ročník byl v roce 2003 a konal se po následujících pět let v Jičíně za podpory Města Jičín, oddílu HBC Jičín a dalších partnerů a sponzorů.

I přes svou nedlouhou existenci si turnaj již stačil vydobýt pevné místo v kalendáři mezinárodních turnajů a dnes se řadí na nejvyšší příčky ve své kategorii o čemž hovoří i pravidelná účast družstev patřících k absolutní světové špičce. Po dalších pět let se organizátoři rozhodli pořádat turnaj pro kategorii mužů – juniorů.

Letošní turnaj se koná ve dnech 28.-31. května v Městské hale v Jablonci nad Nisou. Pro čtyři z pěti týmů (Polsko, Maďarsko, Srbsko a Česká republika) je turnaj přípravou na červencové ME v Rumunsku, pětici doplňuje africký tým Egypt.

Oficiální stránky turnaje www.hotelstartjc.cz/industrial budou zprovozněny do jeho zahájení.

Dobrou zprávou pro všechny házenkářské fanoušky, kteří se na turnaj do Jablonce nad Nisou nedostanou, je fakt, že všechny zápasy budou on-line přenášeny na sportovním videoserveru TV com. Adresa, na které je budete moci shlédnout, je totožná s oficiální stránkou turnaje, tj. opět www.hotelstartjc.cz/industrial .

Rozpis zápasů Industrial cup 2008

Středa 28. května

18:00 Česko – Polsko

Čtvrtek 29. května

11:15 Srbsko – Egypt
14:15 Maďarsko – Česko
16:30 Polsko – Srbsko
18:45 Maďarsko – Egypt

Pátek 30. května

11:15 Egypt – Polsko
16:30 Maďarsko – Srbsko
18:45 Česko – Egypt

Sobota 31. května

14:15 Polsko – Maďarsko
16:30 Srbsko – Česko

Soustředění junioři 26. 5. – 1. 6.

Česká házenkářská záloha se k dalšímu soustředění sejde v pondělí 26. května po obědě v místě konání mezinárodního turnaje. V tento den na hráče nečeká žádný trénink, což trenér Hudeček zdůvodnil: „Celý den bude věnován regeneraci, neboť řada hráčů přijede po zápasech Českého poháru a chceme jim dopřát zasloužený odpočinek. Tréninků vůbec bude v průběhu soustředění málo, dva klasické budou vlastně jen v úterý. Další dny budou jen krátké jednohodinové bloky.“

Žádné převratné novinky v tréninku trenéři pro své svěřence nechystají, tým který je spolu již třetím rokem, se velmi dobře zná a náplň jednotek tak bude podle očekávání. „Zaměření TJ bude jen na oživení veškerých obranných i útočných variant, které jsme s hráči již trénovali. Nic mimořádného v nich nechystáme. Hlavním účelem je opět oživit spolupráci hráčů jak v obraně tak i v útoku. Na kvalifikaci ve Francii s námi nebyl Brykner a minimum odehrál i Štěpán Krupa ze Zubří, takže pro ně to bude opět zapracování do herního systému družstva,“ potvrdil trenér českého týmu.

Jak jsme již psali výše, turnaj bude mít opravdu silné obsazení. Všechny evropské týmy si zajistily postup na šampionát juniorů, který hostí na přelomu července a srpna Rumunsko, o kvalitní celky tedy nebude nouze. S tím souhlasí i trenér Hudeček: „Čekáme opravdu vynikající úroveň a pro nás to bude opět konfrontace se silnými zahraničními celky. Možnost sehrát tolik kvalitních zápasů v krátké době už mít znovu nebudeme. Egypt je pro nás neznámou. Je to již dlouho co jsem je viděl hrát a tak nemohu zodpovědně říci jak na tom jsou. Maďarsko nás vyřadilo před několika lety v kvalifikaci na ME dorostu a vím, že mají opět dobré družstvo ve kterém zůstala řada hráčů. Polsko známe z nedávného turnaje na jejich půdě a jde opravdu o velmi kvalitní celek, který má ve svém středu řadu střelců a hlavně výbornou hru 1 : 1. Srbsko známe ze soubojů na ME dorostu v Tallinu a víme přibližně co nás čeká.“

Zvláště přítomnost soupeře ze Srbska je pikantní, vždyť právě to je jedním ze soupeřů v těžké základní skupině na ME v Rumunsku. Realizační tým juniorů ale neřešil podobnou situaci jako český národní tým po losu play-off o MS 2009 v Chorvatsku.
Muži Srbska svoji účast na březnovém turnaji „O pohár České televize“ odřekli, jejich juniorští kolegové byli naopak na turnaj juniorů dodatečně pozváni i přes jejich účinkování ve stejné základní skupině ME. „Srbsko původně na turnaj pozváno nebylo, ale po odmítnutí řady družstev jsme se jej rozhodli pozvat i přes skutečnost, že je máme ve skupině na ME. Chceme samozřejmě jako oni poznat sílu družstva a hlavně jejich charakteristiku hry. Nemáme příliš informací o jejich složení a hře. Víme, že taktizovat budou i trenéři Srbska a tak možná neodkryje ani jeden z nás všechny trumfy,“ objasnil start Srbska na turnaji trenér juniorů.

I tentokrát se několik hráčů z původního výběru omluvilo, což trenéra Hudečka samozřejmě vůbec netěší: „Nejvíc mne mrzí neúčast Bryknera, který s námi doteď neabsolvoval žádné soustředění! Na tuto akci se omluvil pro zranění kolene, které utrpěl v zápase staršího dorostu proti Lovosicím (pozn. Jičín v něm vyhrál o 23branek). Kvůli zranění se omluvil také Kotrč. Omluvenky hráčů, kteří v těchto dnech maturují (Mráz, Číp, Šíra), samozřejmě akceptujeme v plné míře. Místo zraněných nebo absentujících hráčů by měli dorazit Čadra, Linhart a Vala.“

Nominace, kterou nám ve středu trenér reprezentace poskytl, nakonec doznala ještě jedné změny. Ze sestavy vypadl i Čadra, kterého neuvolnil zaměstnavatel. Někteří hráči (Mika, Třeštík) přijedou až po maturitních zkouškách a přijímacích zkouškách na VŠ.

Po skončení turnaje se k další akci junioři sejdou ke konci června (23. – 27. června). Na tento termín je naplánováno fyzické soustředění. Podmínkou k jeho uskutečnění je ale fakt, že se na něj podaří sehnat dostatek finančních prostředků, neboť tato akce nebyla ČSH schválena.

Další akce národního týmu jsou již schválené svazem:

07. 7. – 11. 7. 2008 – Nymburk a 2 MU
14. 7. – 18. 7. 2008 – Místo dle soupeřů – Maďarsko, Slovensko atd.
22. 7. – 24. 7. 2008 – Nymburk
24. 7.- odlet do Rumunska
25. 7. – 03. 8. 2008 -ME Rumunsko

Nominace juniorů VT Jablonec n./Nisou

Brankáři: Bavlnka Jiří (Hustopeče), Mrkva Tomáš (Karviná), Lefan Jakub (Zlín)
Hráči: Vala Martin, Kružík Radek, Sliwka Radek, Diviš Josef (Karviná), Hrstka Jakub, Mika Ondřej, Krupa Štěpán, Třeštík Marek (Zubří), Kavka Martin (Přerov), Bečvář Roman, Linhart Petr, Pich Michal (Plzeň), Polášek Zdeněk (Dukla Praha), Brož Radim (Hranice)

Realizační tým:

Trenér – Hudeček Jaroslav
Asistent – Farář Pavel
Vedoucí družstva –Mičke Zdeněk
Lékař – MUDr. Majer Jan
Masér – Vítkovský František