Tým mužů HC Baník Karviná
ne 16.11.2008 | Ivo Dudek

HCB OKD Karviná - TJ Bystřice pod Hostýnem 40 : 20 (17:6)

Splnili jsme roli favorita a připravili jsme soupeři jeho nejtěžší porážku v soutěži. Bystřice zatím totiž prohrála nejvíc o osm branek v Prešově. Jinak prohrávali spíše smolně, malými rozdíly ve skóre. U nás ale dopadl zápas naprosto jednoznačně a zvítězili jsme rozdílem třídy.
AKTUALIZOVÁNO

Hrálo se před velice hojnou návštěvou, která vytvořila dobrou atmosféru. Všichni, kteří po třítýdenní přestávce vážili cestu do haly Na Vyhlídce, určitě nelitovali.
Do utkání jsme nastoupili dobře a ujali se vedení 2:0. Dobře pracovala obrana a v brance jako obvykle spolehlivě chytal Mrkva. Takže rozdíl ve skóre narůstal v náš prospěch i když v brance hostů chytal rovněž dobře Baránek, který spoustu našich šancí zlikvidoval. Pře jeho veškerou snahu jsme ale hosty přehrávali a ještě před poločasem jsme šňůrou 6 branek v řadě v podstatě rozhodli zápas.

S nástupem do druhého poločasu došlo v naší brance k tradiční změně, když Mrkvu vystřídal Lefan. Hráči přidali do sítě Bystřice p. Hostýnem další 3 branky v řadě a rozdíl stále narůstal. Koncepce hry hostů se rozpadla a vůbec nestíhali zachytávat laviny našich rychlých protiútoků. Z těch se prosazoval zejména Faith, který se stal nejlepším střelcem utkání. Ne zřídka se stávalo, že po obdržení branky do naší sítě se hosté ještě ani nestihli vrátit do obrany a už lovil ze sítě míč jejich gólman.

Ke konci jsme přece jen trošku polevili v obraně a hosté se přece jen dostali na dvacítku vstřelených branek. To už ale o osudu utkání bylo dávno rozhodnuto.

Foto

Sestava HCB OKD Karviná: Mrkva, Lefan, Pavlíček 2, Brož 2, Sliwka 2, Heinz 5/1, Faith 7, Šulc 4, Mrózek 6/2, Kružík 3, Petrovský 2, Hastík 3, Požárek 1, Korňan 3.

Sestava TJ Bystřice p.Hostýnem: Baránek, Cagášek, Vacula 5, Kropáč, Juránek 2/2, Tiller J. 4, Mičola, Šíra, Ondřej, Tiller R. 1, Kroupa 1, Dobeš 2, Zbranek 5.

Vyloučení - 6 - 4, Sedmičky: 4/3 - 2/2, Rozhodčí: Bauer, Tvrdoň, diváků 727

Sled branek: 2:0, 5:2, 8:3, 11:5, 17:6, 20:6, 23:7, 25:9, 26:11, 32:12, 34:13, 37:17, 40:20.