Tým mužů HC Baník Karviná
st 11.3.2009 | Ivo Dudek

HC Dukla Praha - HCB OKD Karviná 30 : 28 (15:10)

Předposlední utkání dlouhodobé části jsme hráli na palubovce Dukly Praha, která je v tabulce před námi na druhém místě. Vzhledem k jejímu bodovému náskoku jsme už v podstatě neměli šanci ji předstihnout a naším cílem bylo hlavně dokázat, že matné výkony ze začátku tohoto kalendářního roku již jsou minulostí.

Utkání bylo taky jakousi generálkou před play off, protože se může s poměrně velkou pravděpodobností stát, že na sebe oba týmy narazí i v semifinále Zubr extraligy. Pokud ovšem zdolají své čtvrtfinálové soupeře.

Do utkání o něco lépe vstoupili domácí. Ale po celou první půli si nevybojovali výraznější náskok. Až v jeho posledních třech minutách šňůrou tří branek v řadě přece jen odskočili na pět branek. I v druhém poločase se domácím dařilo, zejména v útoku, více než našim hráčům a jejich náskok narůstal až na devět branek (23:14) v 10. minutě. Ke cti našim hráčům ale svědčí fakt, že nesložili zbraně. bojovali a podporováni výborným výkonem Mrkvy brance a dobrou hrou obrany začali dotahovat. Tři minuty před koncem jsme snížili na rozdíl dvou branek! Domácí znervózněli a my jsme toho využili. Pal se ale Dukle podařilo po dlouhých sedmi minutách skórovat a tím definitivně zpečetili osud zápasu.

Kladem utkání bylo naskočení dalšího hráče z juniorky do týmu mužů. Po premiéře Monczky v minulém týdnu si svou velice podařenou premiéru v extralize odbyl Kavka, střelec pěti branek.

Sestavy:

HC Dukla Praha: Rangl, Král 4, Horák 1, Landa, Weigner 3, Polášek 5, Chroustovský 1, Stehlík 5, Kotrč 1, Rams 7/3, Vraný 2, Petržela, Škvařil 1, Brabec.

HCB OKD Karviná: Mrkva, Lefan, Pavlíček 2, Vančo 1, Sliwka 3, Šulc 3, Vala, Mrózek 1, Petrovský 7/3, Kubis, Požárek 4, Kočí 1, Monczka 1, Kavka 5.

Sedmičky: 5/2 - 3/3, vyloučení: 4 - 3, diváků: 330, rozhodčí: Petr Pešek, Dalibor Pavlát. Sled branek: 2:0, 2:2, 4:4, 6:6, 9:6, 9:9, 12:9, 12:10, 15:10, 17:11, 19:13, 23:14, 24:17, 27:19, 27:22, 29:22, 29:27, 30:27, 30:28.