ne 15.3.2009 | Ivo Dudek

HCB OKD Karviná - HBC RONAL Jičín 35:20 (13:10)

Dnešní poslední utkání dlouhodobé části Zubr extraligy jsme zvládli bez problémů. Tento výsledek, společně s těmi na ostatních hřištích stanovil i čtvrtfinálové dvojice pro play off. My jsme paradoxně dostali za soupeře našeho dnešního soupeře. Takže můžeme dnešní zápas brát jako jakousi generálku před play off, které začne 29. 3. v Karviné v 10:30 hodin.

Hned na začátku utkání jsme si udělali malý náskok. V 9. minutě byl satv 4:1a v 21 9:3. To ale ještě nestačilo. Hosté se totiž vzchopili a postupně stav dotáhli na poločasové skóre 13:10. Takže se dá říct, že ještě nebylo nic rozhodnuté.

Rozhodl až nástup do druhého poločasu. Ten zvládli naši hráči podstatně líp než soupeř a díky dobré práci obrany a výbornému výkonu Mrkvy jsme trestali chyby hostů brejky, které proměňovali spolehlivě Pavlíček a Vančo. Zejména druhý jmenovaný proměnil začátek druhého poločasu ve své one man show, když vsítil v těsném sledu šest branek! Na tento úder již hosté nezvládli reagovat a zápas pokračoval v poklidném tempu až do konečného hvizdu.

Sestava HCB OKD: Mrkva, Lefan - Pavlíček 4, Vančo 6, Sliwka 4, Faith 3, Šulc, Vala 2, Mrózek, Petrovský 5/2, Kubis, Požárek 5, Monczka 1, Kavka 5.

Sestava HBC Ronal Jičín: Veverka, Barák - Rychna 2, Šulc 2, Novotný 1, Král 2, Bareš 1, Kolomazník, Vtípil 6/1, Kvasnička 1, Brykner 3, Mašát 2.

Vyloučení: 3 - 6, sedmičky: 2/1 - 3/1, rozhodčí: Nesvadba, Simu.

Sled branek: 1:1, 4:1, 9:3, 11:5, 12:9, 13:10, 16:11, 20:12, 22:14, 23:15, 25:19, 32:19, 32:30, 35:30.