Tým mužů HC Baník Karviná
út 11.8.2009 | Lucie Kantůrková

Na závěr skupiny junioři podlehli Alžírsku

Česko – Alžírsko 29:33 (14:18)
Poslední zápas základní skupiny čekal dnes na juniorské házenkáře. Svůj postup chtěl tým potvrdit vítězstvím nad Alžírskem, ale nakonec svému soupeři podlehl.

Již začátek naznačil, že ani soupeř nepřišel do zápasu s myšlenkou na prohru. Vedení Alžírska 2:0 se našim házenkářům podařilo brzy srovnat a v 11.minutě se po dvou brankách Hubáčka a jedné Bryknera dostal do tříbrankového vedení 7:4. Alžířani ale opět srovnali hru. České hráče navíc postihl brankový výpadek v úseku 17.-24.minuty a zatímco soupeř byl sedmkrát úspěšný, čeští házenkáři vyšli střelecky naprázdno. Výsledkem bylo vedení 14:9, ze kterého se do poločasu podařilo juniorům ukrojit jen jeden gól.

Ve druhém poločase se českým házenkářům podařilo srovnat krok a ve 48.minutě po brance Šíry snížili na 24:25. Soupeř si ale dokázal znovu vybudovat brankový náskok, aby dvěma góly v poslední minutě upravil na konečných 33:29 ve svůj prospěch.

Zítra je na mistrovství volný den. Program pro české hráče pak pokračuje zápasy ve finálových skupinách. V těch se utkají s prvními třemi týmy skupiny C Slovinskem, Švédskem a Estonskem.

Průběh utkání: 0:2, 4:4, 9:8, 9:15, 14:18 – 16:20, 20:22, 24:25, 25:29, 29:32
Sestava a branky Česka: Mrkva, Bavlnka – Kavka 4, Hrstka 2/2, Polášek 2, Bečvář 2, Diviš 1, Brykner 1, Sliwka, Šíra 1, Hubáček 7, Třeštík 3, Kotrč 6, Číp.

Nejvíce branek Alžírska: Boumendjel C. 6, Boumendjel Z. 5, Djebnoune 5.

Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4, vyloučení: 5 – 3