Reprezentace

Úvodní zápas finálové skupiny se juniorům nevydařil

Česko – Švédsko 29:44 (13:23)
Po dni volna se dnes v Egyptě rozběhly další boje mistrovství světa juniorů. Čeští házenkáři ve svém prvním utkání finálové skupiny nastoupili proti Švédsku.

Našim házenkářům v prvním utkání finálové skupiny totálně utekl začátek střetnutí. Proti švédské obraně se nemohli prosadit a první branku vstřelil až v deváté minutě Hubáček. To už ale Švédové vedli 8:0 a zápas tak byl prakticky rozhodnut. V dalším průběhu první půle se našemu týmu nepodařilo přiblížit na více jak šestibrankový rozdíl, když ve 23.minutě snižoval Diviš na 11:17. Ještě do poločasu ale soupeř utekl na desetibrankový rozdíl 23:13.

Ani ve druhé půli se českému týmu nepodařilo z brankového náskoku Švédů ukrojit. Díky dvěma čtyřbrankovým sériím pak Švédové svoje vedení ještě navýšili, nejprve na 39:26 a později pěti brankami na samý závěr upravili na konečných 44:29.

Zítra se junioři utkají s vítězem skupiny C Slovinskem.

Průběh utkání: 0:8, 2:12, 8:15, 11:17, 11:22 – 18:29, 21:31, 29:40, 29:44

Další program juniorů:

14. 8. 16:30 Česko - Slovinsko
15. 8. 14:30 Česko - Estonsko

Sestava a branky Česka: Mrkva, Bavlnka – Hrstka 11/6, Polášek, Mika 2, Krupa 3, Bečvář, Diviš 2, Brykner 3, Šíra, Hubáček 4, Třeštík 1, Kotrč 3, Číp.

Nejlepší střelci Švédska: Mansson 6, Aren 6, Stenbacken 5, Ekdahl 5

Vyloučení: 8 (ČK za 3 x 2´ Brykner) – 4, sedmimetrové hody: 7/6 – 2/2