Reprezentace
so 15.8.2009 | Lucie Kantůrková

Nadějně rozehraný zápas k vítězství nevedl

Česko – Slovinsko 34:37 (17:16)
Naši juniorští házenkáři dnes sehráli druhé utkání finálové skupiny. Přestože více jak padesát minut v zápase vedli, nakonec se jim stejně jako ve včerejším utkání zvítězit nepodařilo.

Ve druhém zápase finálové skupiny nastoupili čeští házenkáři proti vítězi skupiny C Slovinsku. S tím se utkali i v závěrečné přípravě před MS v Hustopečích, kdy tento tým porazili 35:28.
Slovinsko se v případě dnešní výhry již mohlo těšit na semifinále světového šampionátu. Naši házenkáři se ale po nevydařeném zápase se Švédskem rozhodli, že soupeři jeho cestu za medailí pořádně ztíží. První poločas zápasu byl oboustranně vyrovnaný, žádnému z celků se nepodařilo odskočit na více jak jednobrankový rozdíl. A byli to právě Češi, kteří po většinu poločasu vedli a nakonec odcházeli do šatny s vedením 17:16.

Našim házenkářům se náramně vydařil vstup do druhé půle. Okamžitě zvýšili na 19:16 a později dokonce na rozdíl sedmi branek 26:19. To svítila na ukazateli 41.minuta a vše nasvědčovalo tomu, že český celek aspoň pro dnešní zápas našel zpět herní pohodu. Ale ta mu bohužel do samého konce utkání nevydržela. Slovinci pomalu ukrajovali z našeho náskoku a deset minut před koncem byl stav již jen 29:27. O čtyři minuty později bylo srovnáno a čeští házenkáři svého soupeře nedokázali v jeho cestě za vítězstvím zastavit. Slovinsko otočilo na 32:35 a po výhře 34:37 se raduje z postupu do semifinále.

Na naše házenkáře čeká zítra poslední utkání finálové skupiny. V něm se s Estonskem utkají o to, který celek bude hrát nakonec o 9.-10.příčku nebo o 11.-12. příčku.

Sestava a branky Česka: Mrkva, Bavlnka - Kavka 3, Hrstka 10/1, Polášek 1, Mika 1, Krupa 1, Brykner, Sliwka 2, Šíra, Hubáček, Kotrč 7, Číp 8

Nejlepší střelci Slovinska: Razgor 9/1, Bundalo 5, Bombac 5

Sedmimetrové hody: 1/1 - 1/1, vyloučení: 3 - 5
Průběh utkání: 3:3, 7:6, 11:12, 16:15, 17:16 – 19:16, 26:19, 28:26, 32:32, 32:35, 34:37