so 29.8.2009 | Lucie Kantůrková

Vítězná premiéra

Předehrávaným zápasem třetího kola začala dnes nejvyšší soutěž mužů. Jejími aktéry byly symbolicky týmy posledního vítěze Karviné a nováčka soutěže Dvora Králové.

Karviná – Dvůr Králové 35:20 (17:8)

Domácí v prvním utkání potvrdili roli favorita a po zásluze zvítězili vysokým rozdílem. Již na začátku zápasu získali výraznější vedení 5:1.

Dvůr dokázal v 15.minutě snížit na 4:7, ale dalšími třemi brankami pak Karviná odskočila na šestibrankový rozdíl 10:4. Hostujícímu celku příliš nepomohl ani oddechový čas, který si následně vyžádal trenér Petr Šulc. Ještě do poločasu domácí zvýšili na 17:8, když se v posledních deseti minutách třikrát prosadil nový hráč Karviné Polák Lyžwa.

Druhá půle byla zcela v režii Karviné, která v 52.minutě vedla po sérii pěti branek 30:16 a nakonec zvítězila 35:20.

Nejlepší střelci Karviné: Požárek 7, Petrovský 6/2, Sliwka 5/1, Lyžwa 5/2 Nejlepší střelci D.Králové: Klouček 4/2, Groh 4, Fiedor 3/1, Bělohlav 3 Sedmimetrové hody: 5/5 – 5/3, vyloučení: 4 – 7 (ČK Klouček za 3 x 2´), diváků: 728, rozhodčí: Bečička, Horák