mládež
st 15.9.2010 | Ivo Dudek

Poslední příprava juniorky

Poslední zápasy přípravy juniorů pro vás jako obvykle zhodnotil Jarda Hudeček. První ostrý start už juniory čeká tuto neděli. Zajíždějí totiž k utkání druhého kola Českého poháru do Polanky. Ta si poradila v prvním kole s Havířovem 27:20.

V přípravě na novou sezónu 2010/2011, sehráli naši junioři ve středu 8. 9. 2010 přátelské utkání s extraligovým FM. Naše družstvo opět nastoupilo v kombinované sestavě s řadou talentovaných dorostenců. Po celkem dobrém výkonu jsme k mému překvapení FM porazili. Zásluhu na vítězství však měli především naši brankáři Lefan a Kocich, kteří svými zákroky hasili zbytečné technické chyby v útoku a hráče FM přiváděli k zoufalství.

Jen pro zajímavost, úspěšnost našich brankářů byla 52%!!! Z hráčů bych vyzvedl výborný výkon Csölleie A., Mlotka a Užeka.

FM : HCB OKD SCM 28 : 30 (16:14)

Sestava: Lafan, Kocich, Vengřín 2, Koubek, Seriš, Pecka 1, Dudek Petr 1, Michalisko 1, Kaluža 1, Užek 6, Mlotek 7/1, Csöllei A. 7, Krahulec 4/3.

V sobotu 11. 9. 2010 se naše kombinované družstvo juniorů zúčastnilo turnaje v Kostelci na Hané. Hrálo se 2 x 25 minut. Na turnaji startovala 4 družstva z I. ligy a my jsme postupně odehráli tyto zápasy:

Ka SCM : Jičín B 20 : 20 (8:5)

Sestava : Lefan, Kocich, Vengřín, Koubek 1, Vala 3, Pecka 3, Dudek Petr 1, Michalisko, Kaluža, Užek 1, Csöllei A. 1, Krahulec 4/3, Dudek Jan 5, Dohnal 1, Zbořil,

Ka SCM : Šumperk 34 : 28 (13:12)

Sestava: Lefan, Kocich, Vengřín 1, Koubek 3, Vala 7, Pecka 1, Dudek Petr 3, Michalisko 1, Kaluža 2, Užek 4, Csöllei A. 5, Krahulec 5, Dudek Jan 1, Dohnal 1, Zbořil.

Ka SCM : Kostelec na Hané 29 : 16 (17:4)

Sestava: Lefan, Kocich, Vengřín 2, Koubek, Vala 6, Pecka 2, Dudek Petr, Michalisko 5, Kaluža, Užek, Csöllei A. 4, Krahulec 7/1, Dudek Jan, Dohnal 2, Zbořil 1. Po dobrých výkonech naše družstvo tento turnaj vyhrálo a obhájilo tak loňské prvenství. Spokojenost můžeme vyjádřit s hrou v obraně a přechodu do rychlého útoku. V postupném útoku nám vázne především hra spojek, které jsou málo důrazné a s nízkou úspěšností střelby. V tomto směru nás čeká velký kus práce!!

Pochválit musíme opět naše brankáře, kteří pokračovali v kvalitě svých výkonů jako v utkání s FM. Dokladem toho je že, nejlepším hráčem byl vyhlášen náš gólman Lefan Jakub, který doslova v utkání s domácími v prvním poločase zavřel bránu!! V desáté minutě byl stav 10 : 0!!

Pro naše mladé hráče to byla opět výborná konfrontace jejich výkonnosti se soupeři, kteří nás čekají v I. lize mužů. Příležitost v průběhu turnaje dostali všichni hráči a já mám již určitou představu s kým mohu počítat do MU a na čem musíme v tréninku ještě pracovat!!