Rozhovory

Karvinští házenkáři smetli pražskou Duklu. Za hrdinu byl gólman Drápal

Chytal náskoky, sólové úniky, sedmimetrové hody i rány z dálky. Gólman Ľubomír Drápal, který v brance mistrovského Baníku OKD Karviná nahradil reprezentanta Tomáše Mrkvu, se v prvním domácím utkání nové sezony zaskvěl.

Při výhře Karviné 30:20 si Drápal připsal 23 úspěšných zákroků, v rozmezí od 21. do 33. minuty nepustil ani jediný gól. "Ale začátek byl rozpačitý, tam jsme se přetahovali o každý gól. Zabrali jsme až pak," řekl Drápal.

Váš výkon proti Dukle byl výtečný. Pochvalte se trochu. Nebo tak chytáte běžně?
Ale jo, chytalo se mi super za tou obranou. Kluci bránili, bylo tam dost bloků.

Ale na konci první půle jste na deset minut branku doslova zavřel. Pochytal jste šest náskoků, k tomu i sedmičku.
No, tam jsme jim utekli, skóre se natáhlo.

Ale ve druhé půli jste nechali Duklu přiblížit se z desetigólového rozdílu na rozdíl sedmi branek. Váš trenér si vyžádal oddechový čas. K čemu vás nabádal?
Abychom se uklidnili. V té době jsme udělali strašně moc technických chyb, zbytečně jsme spěchali. Měli jsme to především uklidnit, hrát na jistotu.

To se vám povedlo, náskok narostl. Pak už jste si mohli dovolit parádičky. Třeba vy, když jste vychytal samostatný únik, přestože jste dobíhal do branky z lavičky.
Byl jsem se napít a sotva jsem to doběhl. Ale chválabohu jsem to stihnul.

Pomohlo vám, že vás hráči Dukly neznají, protože jste v lize nový?