Již tuto sobotu přijede Flensburg
24.11.2011  |  Týdeník Horník

Již tuto sobotu přijede Flensburg

Házenkáři HCB OKD si společně s diváky užijí výjimečné utkání s bundesligovým týmem.
KARVINÁ – Házenkáři karvinského Baníku OKD si postupem přes Plzeň zajistili účast ve fi nálovém turnaji Českého poháru, avšak již tuto sobotu si užijí ještě větší svátek házené.

V rámci úvodního utkání 3. kola Poháru vítězů pohárů, kam byli nalosováni, změří síly s předním evropským (rozuměj světovým) soupeřem. Do Karviné míří německý SG Flensburg. Poslední český mužský zástupce v pohárové Evropě – házenkáři HCB OKD – budou v souboji s německým gigantem potřebovat opět pomoc svých věrných fanoušků.

„Lidi by se měli přijít podívat na vysoce kvalitní evropský tým, ne na nás. Je dobré vidět, kde světová házená je, a získat určitý nadhled při sledování konfrontace současného českého a německého handbalu,“ poznamenal trenér karvinského mužstva Rastislav Trtík, podle jehož soudu je Flensburg favoritem nejen tohoto dvojzápasu, ale i celého ročníku PVP.

Diváky by Trtík pozval na přehlídku světových hráčů v soupeřově celku, jako jsou třeba Němci Glandorf s Kaufmannem či Dánové Mogensen s Knudsenem. Prvně jmenovaný sbíral bundesligové zkušenosti v Lemgu či Nordhornu, Kaufmann je zase typickým zástupcem německé silové školy házené. „Dánů, kteří dodávají týmu potřebnou kvalitu, je v německém družstvu hned několik, což značí, že Flensburg si může dovolit využívat služeb reprezentantů předních evropských zemí,“ naznačuje Trtík i obrovské finanční rozdíly mezi oběma kluby. Domácí házenkáři se pokusí s Flensburgem odehrát alespoň v určitých pasážích hry vyrovnanou partii.

AKTUÁLNĚ

Zápasy s Vídní zrušeny!

před 3 dny

Bohužel tento tým byl zasažen covidem. Jejich hráči končí 15. 8. karanténu a poté budou opětovně testováni. Tím pádem byl dvojzápas zrušen. Naše fanoušky budeme informovat o případném náhradním programu.


Změny v přpravě

27.07.2020

Ve středu 29.7. hrajeme v Potrkowie o hodinu později, tedy v 19 hodin. A utkání v Povážské Bystrici se nakonec hrát nebude, soupeř nám ten přípravný duel odřekl.


Změna termínu přípravného zápasu

24.07.2020

Dne 8.8.2020 jsme měli hrát na domácí palubovce s Gwardií Opole. Utkání se bude hrát o den dříve, tedy 7.8.2020 v 18:30 hodin.


Darovali jsme krev

14.05.2020

Daruj Krev🩸 Naši muži ve středu darovali krev v karvinské nemocnici. Této akce se již zúčastnili po několikáté! Díky Vám chlapi


Předprodej na Madeiru!

11.02.2020

Pokud si chcete pro jistotu koupit lístek na nedělní odvetu Challenge Cupu už v předstihu, můžete. A to ve čtvrtek a pátek od 9-12 a 13-15:30 hodin.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Los pro EURO 2022 nám přisoudil týmy Ruska, Ukrajiny a Faerských ostrovů. Co si o skupině myslíte?

 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
KOMPLETNÍ TABULKA