út 16.10.2001 | Makůvka

Karviná je třída

Takřka stovka karvinských fanoušků hurónsky aplaudovala házenkářům Baníku Karviná při postupu mezi šestnáct nejlepších v Lize mistrů. Karvinští ve švýcarském St. Gallenu suverénně vyhráli odvetný duel 36:25 (15:16).

V hale byl při tom takový rámus, jako by se hrálo v Karviné. "Fanoušci byli skvělí," pochvaloval si sekretář vítězů Libor Kulig. "Do Švýcarska nás doprovázely dva autobusy, navíc se přišli podívat naši bývalí hráči i s rodinami. Švýcary nebylo skoro slyšet." Házenkáři Karviné doma zvítězili o 11 branek. Soupeře to ovšem nezlomilo. V úvodu odvety hráli agresivně, vedli až 12:8. "V útoku jsme měli trochu smůlu," líčí Kulig. "Jen za první poločas jsme nastřelili šest tyček. Přesto se kluci do přestávky dokázali přiblížit na rozdíl branky." Druhá půle jasně patřila Karviné. Rozchytal se Martin Galia, za 30 minut chytil 18 střel. Hosté ze stavu 16:15 otočili na 16:21, St. Gallen se zlomil. Po osmi brankách dali Luděk Drobek a David Juříček, sedmkrát se trefili Alexandr Radčenko a Tomáš Heinz. O tom, s kým se Karvinští utkají ve skupině Ligy mistrů, rozhodne dnešní los ve Vídni.