HCB Karviná
klubové informace
pá 20.6.2014 | Oldřich Horák

Karviná je městem házené

V minulých dnech bývalý reprezentant a pivotman Arnošt Klimčík pozval do své upravené zahrady své bývalé spoluhráče.Sešlo se jich osm-Bedřich Cinner, Vilém Swaczyna, Milan Čičmanec, Karel Pospěch, Jaroslav Novák, Václav Konečný, Ludvík Mrkva a samotný hostitel.

Když zalistujeme do historických análů zjistíme, že šest z nich (bez Mrkvy a Konečného) vybojovali ve Znojmě v roce 1963 postup do nejvyšší soutěže. Od této doby do současnosti Karviná hrála v 48 ročnících (jen tři roky v tomto období hrála II.ligu). Za to období získala 12 mistrovských titulů, což se jen pražské Dukle podařilo více.

V bohaté diskuzi hráči hovořili zejména o šedesátých a sedmdesátých letech, kdy Karviná získala dva tituly (1968, 1972) a navíc v 1968 uspořádala poprvé utkání ČSSR – Svět. Nejvíce zážitků měli dva bývalý reprezentanti – Arnošt Klimčík a Bedřich Cinner. Ti totiž oblékali dres s lvíčkem na prsou i na MS v roce 1967 ve švédském Vasteras, kde naši reprezentanti získali jedinou zlatou medaili. Tam hrál i Jaroslav Konečný, který přestoupil do Karviné v roce 1971.

Házenkáři HCB si v příštím roce připomenou 60.leté trvání klubu a zde budou moci na vše vzpomínat. Foto