HCB Karviná
Extraliga
po 30.6.2014 | Redakce

Změny v kádru před sezónou

Po každé házenkářské sezóně se náš kádr mění. Někteří odcházejí jiní zase přicházejí a ani teď to nebude jinak. Vedení klubu se samozřejmě snaží kompenzovat odchody opor příchody hráčů jiných.

V mužstvu už nebudou hrát Marek Vančo, Radek Sliwka a Martin Vala kteří odcházejí do třetí a čtvrté německé soutěže. Ilja Vučkovic nenaplnil očekávání a vrací se domů do Černé Hory. Smlouvu nepodepsal brankář Michal Vydra o kterého usiluje Přerov a nebo letošní nováček z Litovle.

Kádr na křídle naopak posílí Lukáš Frančík (mateřský oddíl Sokol Ostrava) který naposledy hrál za Přerov, kde vsítil 158 branek. Ze stejného oddílu by měl přijít i zkušený Lubomír Veřmiřovský (v minulosti hrál španělskou ligu). Přijdou ale i posily z ciziny. Z belgické ligy má do Baníku namířeno Polák Osmola (původem z Wroclavi) a ze slovenských Košic zase talentovaná spojka Roman Drobňák.

Vedení HCB usilovně shánělo i posilu na post brankáře. Nakonec se nám podařilo domluvit s naším odchovancem Kubou Lefanem a tak se brance opět objeví populární "Lefi" který od nás odešel do Francie, kde v posledních dvou letech chytal za druholigový Mulhouse(Francie).

Prvoligová soutěž začíná 7. září a HCB hned v úvodu hostí posledního mistra ČR – Talent Plzeň a ve druhém kole hrajeme, opět na své palubovce, s odvěkým rivalem - Gumárnami Zubří.