HCB Karviná
Extraliga
pá 17.4.2015 | www.karvinsky.denik.cz

Stěžejní bude zase sobota

Karviná – Končit ještě nechtějí. Extraligoví házenkáři Baníku OKD Karviná udělají o víkendu vše pro to, aby se k rozhodujícímu zápasu semifinálové série play-off ještě vrátili do Plzně. Ale prohrávají 0:2 na zápasy a to bude tvrdý oříšek.

„Přiznám se, že si nevybavuji, jestli se v historii play-off někomu vůbec podařilo otočit stav 0:2 na 3:2. Ale pokusíme se o to," poznamenal před těžkým víkendem trenér Karviné Jaroslav Hudeček.

Jeho tým utrpěl ve druhém zápase v Plzni těžký debakl, trenér ale viděl příčiny nezdaru hlavně v prvním utkání. „Ta sobota v Plzni rozhodla. Když jsme si to pak pouštěli s mužstvem na videu, viděli jsme tam tolik zbytečných ztrát. Plzeň byla hodně nervózní, bohužel jsme toho nevyužili. Kolik nám jen dala šancí za stavu 16:15, hodila nám do ruky pět balonů, my toho nevyužili. Pak ještě za stavu 19:16, tam jsme také měli hned několik možností," zalitoval zpětně Hudeček.

Neděli už nemělo cenu rozebírat. „Tam jsme se pak sesypali a Plzeň už excelovala. Po vítězném utkání se regeneruje mnohem lépe, to moc dobře známe. Z tohoto pohledu bude i u nás důležitá, vlastně stěžejní sobota. Pokud bychom ji zvládli, jsem přesvědčen, že se do mírné výhody dostaneme zase my. Jenže i Plzeň dá do soboty všechno, potřebuje to ukončit co nejrychleji," je si dobře vědom Hudeček snahy soupeře.

Baníkovci budou mít v sobotu (a možná i v neděli) za sebou mohutnou diváckou podporu. Ale visí nad nimi pověstný Damoklův meč. Nemají kam couvnout, mohou být pod tlakem. „Proti Zubří jsme byli v jiné roli, tam jsme 2:0 vedli. Ale snažili jsme se celý týden na mužstvo působit pozitivně a to se snad povedlo. Chceme a potřebujeme být pozitivní," připomíná Hudeček.

Sobotní zápas začíná klasicky v 18 hodin, pokud se ale bude hrát i v neděli, projevila o utkání zájem Česká televize a místo tradičního času 10.30 by se začínalo už v 10.05 hodin!

Zdroj: http://karvinsky.denik.cz/ostatni_region/stezejni-bude-zase-sobota-20150417.html