so 29.4.2017 |

Z Brna vezeme těsné vítězství

Celý zápas mezi Brnem a Karvinou bylo patrné, že týmy mají na konci sezóny již méně fyzických sil a také, že jsou zklamané z vývoje zápasů o umístění. Domácí zápas využili k většímu nasazení mladších hráčů než bývalo v zápase zvykem, hosté pak až neobvykle často využívali hru bez brankáře. Co se týče vývoje skóre, tak měli v prvním poločase navrch Brňané, kteří vedli 4:1 a po vyrovnání Karviné na 6:6 se dokázali opět odpoutat až na poločasových 16:12.

Druhá půle začala vyrovnáním Karviné a až do konce zápasu se oba týmy přetahovaly o vedení. To dokázal Baník díky individuální akci Hanische v poslední minutě navýšit na 30:28 a přes korekci ze strany domácích si HCB do odvety vypracovalo díky výhře o jedinou branku lepší výchozí pozici.