​Nečekaný trumf Karviné Jan Plaček: Na Duklu jsme nic nového nevymýšleli
23.04.2019  |  Martin Ruščin, Karvinský deník

​Nečekaný trumf Karviné Jan Plaček: Na Duklu jsme nic nového nevymýšleli

Karviná – Křídelník karvinského Baníku Jan Plaček má za sebou asi nejvydařenější zápas sezony, když svými góly pomohl k výhře karvinského týmu v úvodním semifinále házenkářské extraligy nad Duklou Praha 33:29.

Baníkovci si proti Dukle vypracovali až osmigólový náskok, jenže ve druhé části o něj začali přicházet. Nedařilo se příliš křídlům, právě v tento moment ale na palubovku vběhl jedenadvacetiletý Jan Plaček a čtyřmi góly za sebou znovu poslal šance Dukly na úspěch do oblasti teorie!

Nástup jste měli brilantní. Čekali jste to?

Vůbec. Takhle si to podle mě nemohl představovat snad nikdo. Vést jen během poločasu o osm, paráda. Pak jsme se ale nechali zbrzdit vyloučením a Dukla se chytila.

Dělala vám problém zatažena dukelská obrana?

Bylo to spíš o nás. My jsme si šance vypracovali i proti té jejich zatažené nula šestce. Jen jsme je nedávali. Ve finále je to stejně už pouze souboj hráče s brankářem.

 A ten váš – Nemanja Marjanovič – chytal fantasticky. Souhlasíte?

Ano, to byl právě jeden z faktorů, proč jsme měli tak výborný poločas, a proč byl náš náskok tak vysoký. Nemo chytil spoustu vyložených šancí a měl i odražené balony.

Nicméně ve druhé půli se vám přestalo dařit. V této pasáži jste naskočil do utkání vy a dal čtyři góly ze čtyř šancí. Jaké to pro vás bylo?

Jsem zvyklý naskakovat do rozehraného zápasu. Dneska mi to vyšlo. Jsem rád, že jsem všechny šance, které mi kluci vytvořili, dokázal využít. Je to super.

Byla to klíčová pasáž zápasu?

Určitě. Dukla se začala nepříjemně dotahovat a na nás trochu sedla nervozita. Ale nepodlehli jsme jí, pořád jsme byli o krok napřed a nakonec to v pohodě dotáhli.

Čím si vysvětlujete to úspěšné dotahování Dukly? Přestalo se vám dařit v útoku?

Nedali jsme pár vyložených šancí, to je fakt, ale podle mě to byl hlavně návrat do obrany. Zkoušeli jsme zase hru sedm na šest a nestíhali střídat gólmana. Pak jsme dostali pár laciných gólů do prázdné brány. Tohle musíme do pokračování série zlepšit.

S Duklou jste už absolvovali čtyři zápasy. Připravoval vás trenér na něco speciálně? Chtěli jste na ni vymyslet něco jiného?

To ani ne, pořád je to stejné. Na Duklu jsme nic nového nevymýšleli, jen jsme si připomněli to, co na ně platilo v těch předchozích případech. Očekávám, že ve středu to bude podobné.


AKTUÁLNĚ

Zápasy s Vídní zrušeny!

včera

Bohužel tento tým byl zasažen covidem. Jejich hráči končí 15. 8. karanténu a poté budou opětovně testováni. Tím pádem byl dvojzápas zrušen. Naše fanoušky budeme informovat o případném náhradním programu.


Změny v přpravě

27.07.2020

Ve středu 29.7. hrajeme v Potrkowie o hodinu později, tedy v 19 hodin. A utkání v Povážské Bystrici se nakonec hrát nebude, soupeř nám ten přípravný duel odřekl.


Změna termínu přípravného zápasu

24.07.2020

Dne 8.8.2020 jsme měli hrát na domácí palubovce s Gwardií Opole. Utkání se bude hrát o den dříve, tedy 7.8.2020 v 18:30 hodin.


Darovali jsme krev

14.05.2020

Daruj Krev🩸 Naši muži ve středu darovali krev v karvinské nemocnici. Této akce se již zúčastnili po několikáté! Díky Vám chlapi


Předprodej na Madeiru!

11.02.2020

Pokud si chcete pro jistotu koupit lístek na nedělní odvetu Challenge Cupu už v předstihu, můžete. A to ve čtvrtek a pátek od 9-12 a 13-15:30 hodin.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Los pro EURO 2022 nám přisoudil týmy Ruska, Ukrajiny a Faerských ostrovů. Co si o skupině myslíte?

 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
KOMPLETNÍ TABULKA