po 22.4.2002 | Zdroj: iDnes.cz

Evropské poháry házenkářů vrcholí

Karviná sice v těchto dnech bojuje o svůj třetí titul v řadě, ale pozorně sledujeme i finálové boje v Evropských pohárech, které vrcholí.

S dvoubrankovým náskokem odjedou házenkáři maďarského celku Fotex Veszprém k odvetě finále Ligy mistrů do Německa. Nad Magdeburgem zvítězili 23:21, druhý zápas se uskuteční v sobotu. Ve finále Poháru EHF si nadějnou pozici před odvetou ve Španělsku vytvořil německý celek THW Kiel, který vyhrál první utkání nad Barcelonou o sedm branek 36:29. Odveta se uskuteční příští neděli na Pyrenejském poloostrově. Házenkáři španělského týmu Real Ciudad mají zase blízko k triumfu v Poháru vítězů pohárů. V prvním finále zvítězili nad obhájcem trofeje - německým mužstvem Flensburg-Handewitt 31:22.