st 23.4.2003 | Zdroj: iDnes.cz

Dukla Praha vyhrála v semifinále v Karviné

Vítěz základní části interligy házenkářů F.Místek porazil Allrisk. Karviná naopak nevyužila domácího prostředí a v úvodním semifinále podlehla po nevýrazném výkonu Dukle Praha a prohrává v sérii 0:1.

Začátek semifinálové série házenkářů se nepovedl obhájcům titulu z Karviné. V domácím zápase podlehli pražské Dukle 20:21. Hosté vedli v 50. minutě už 21:18 a karvinským hráčům se podařilo nakonec jen snížit na rozdíl jedné branky. Ve druhé sérii porazili házenkáři Frýdku-Místku 26:21 Allrisk Praha.

Karviná - Dukla Praha 20:21 (11:12)

Dukla hrála soustředěně a v 50. minutě vedla 21:18. Domácí se snažili v závěru vyrovnat, ovšem dvě technické chyby v závěrečných sekundách jim to nedovolily.

K nejlepším hráčům domácího týmu patřili brankář Slabý a Prokopec, na úspěchu hostí měli hlavní zásluhu brankář Štokl, Zemánek a Čurda.

"Citelně nám chyběl Pavel Horák, který se zranil na kvalifikačním turnaji o postup na mistrovství světa juniorů ve Francii. Prokopec sám na všechno nestačil," řekl karvinský trenér Jiří Nováček, která káral hráče za to, že se v závěru dopustili zbytečných chyb.

Podle Vladimíra Habera rozhodla o vítězství Dukly lepší obrana. "Do play off jsme vstoupili velice dobře a to je pro nás povzbuzením pro sobotní druhé utkání," uvedl kouč pražského celku.

Nejvíce branek: Prokopec 9/1, Vašek 4/1, T. Heinz 4 - Zemánek 7, Čurda 4, Jordák 3. Rozhodčí: Podlucký, Rudinský. Sedmimetrové hody: 4/3 - 2/2. Vyloučení: 2:3. Diváci: 1000. Stav série: 0:1.

Frýdek-Místek - Allrisk Praha 26:21 (12:10)

Vítěz základní části Frýdek-Místek s obtížemi potvrdil roli favorita. Domácí si po celé utkání udržovali mírné vedení, ale větší náskok získali až v závěru. Oporou vítězů byl autor deseti branek Valo.

Nejvíce branek: Valo 10/2, Kovář 5/1 - Půta 6/5, Hladký 5. Rozhodčí: Kavulič, Sivák. Sedmimetrové hody: 6/5 - 9/7. Vyloučení: 7:10. ČK: Půta (Allrisk). Diváci: 1465. Stav série: 1:0.

Prešov - Nové Zámky 31:28 (18:10)

Domácí vedli od úvodní minuty a poločasový stav vůbec nenasvědčoval tomu, že by se po přestávce mohlo ještě odehrát drama. Ovšem hosté snížili na 24:26 a osm minut před koncem mohli ze sedmičky upravit na rozdíl jediného gólu, ale šanci nevyužili. Naopak z následného protiútoku zvýšil Gruca a Prešov nakonec o tři branky zvítězil.

Nejvíce branek: Tabačko 8/3, Radčenko 6, Dobrovič 5 - M. Stráňovský a Jančo po 5, T. Stráňovský 5/2. Rozhodčí: Macho, Hájek. Sedmimetrové hody: 5/3 - 6/3. Vyloučení: 5:7. Diváci: 1400. Stav série: 1:0.

Považská Bystrica - 1. MHK Košice 35:33 (19:16)

V ofenzivně laděném utkání dokázali hosté držet krok s favorizovaným domácím celkem překvapivě až do samého závěru. Ve 39. minutě sice Považská Bystrica vedla 23:19 a poté dokonce 32:27, ale Košice však vzápětí snížily. Domácí přesto očekávané vítězství vybojovali.

Nejvíce branek: Tallo 9/1, Opoldík 7, Polakovič a Ďurajka po 6 - Justus 8/3, Kleis a Schmiedt po 5. Rozhodčí: Macharáček, Dostál. Sedmimetrové hody: 1/1 - 3/3. Vyloučení: 7:6. ČK: Farkašovský (Košice). Diváci: 800. Stav série: 1:0.