so 17.5.2003 | Zdroj: iDnes.cz

Prešov selhal ve třetím duelu v posledních osmi minutách

Ke slovenskému titulu má blíž Považská Bystrica, která ve třetím utkání porazila v domácím prostředí Prešov 25:21 a vede tak v sérii na tři vítězná utkání 2:1.

Házenkáři Považské Bystrice vyhráli třetí vzájemný duel o slovenského mistra nad Prešovem 25:21 a podruhé v sérii se ujali vedení, tentokrát poměrem 2:1. V dramatickém utkání domácí od začátku vedli, když hosté svůj první gól vstřelili až v sedmé minutě. Prešov ale dokázal vyrovnat a od 22. minuty byl zápas zcela vyrovnaný. Hostům se však nevydařila závěrečná osmiminutovka, nedokázali v ní ani jednou skórovat a toho domácí využili k získání náskoku.

Výsledek - finále, 3. zápas

Považská Bystrica - Tatran Prešov 25:21 (14:8)

Nejvíce branek: Korňan 8, Polakovič 6, Tallo 6/1 - Tabačko 8/6, Pekár 7, Dobrovič 2. Rozhodčí: Novotný, Horáček (oba ČR). Sedmimetrové hody: 2/1 - 8/6. Vyloučení: 6:7. ČK: Jurajka (Bystrica). Diváci: 1200. Stav série: 2:1.