po 19.5.2003 | Libor Kulig

Karviné se medaile vzdaluje

Ve třetím utkání hraném v neděli v Karviné podlehl Baník Allrisku 20:22 a Pražané se v sérii ujali vedení 2:1. Čtvrté utkání se hraje ve středu 21. května v Praze.

Karviná začala třetí utkání o bronzové medaile velice nekoncentrovaně. Allrisk využil děr v karvinské obraně a po pěti minutách vedl 5:1. První tři branky do sítě domácích padly navíc z nařízených sedmimetrových hodů, které jen dokazovaly to jaká karvinská obrana na začátku utkání byla.

Domácí si za stavu 1:5 uvědomili o co v tomto utkání jde a přitvrdili na důrazu nejen v obraně, ale i v útoku byli přesnější. Rychle začali stahovat hrozivý náskok Allrisku a v 17.-té minutě se poprvé ujali vedení 9:8. Deset minut před koncem poločasu vedl Baník o tři branky, ale Allrisk stačil snížit třemi brankami na rozdíl jediné a navíc brankou v poslední minutě srovnal na 12:12.

Druhý poločas začal Allrisk lépe a opět strhl vedení na svou stranu a prvních deset minut stále vedl. Baník teprve deset minut před koncem utkání opět otočil skóre a vedl 19:18. Vypadalo to, že si Baník vítězství vzít nenechá, ale opak byl pravdou. Allrisk srovnal tři minuty před koncem na 20:20. Poslední dvě minuty byly ze strany Baníku velice nervózní a Kubec dostal Allrisk do vedení 21:20. Karviná se snažila ještě z rychlého útoku srovnat skóre, ale přihrávka na mladého Brůnu z ruky Szymanského nebyla nepřesná a tak mohl Trávníček z rychlého útoku pečetit vítězství Allrisku 22. druhou brankou.

Baník prohrál třetí utkání a bronz a Allrisk se tak ujal vedení 2:1. Další utkání se hraje v Praze ve středu 21. května. Pokud by se Karviné podařilo zvítězit, páté utkání by se hrálo v neděli 25.května od 10.30 hodin

HCB Karviná-Allrisk CAC Praha 4 20:22 (12:12)

Branky: Karviná-Heinz K. 6, Titkov 3, Farář 3, Heinz T. 3, Konečný 1, Prokopec 1, Vašek 1, Sobol 1, Szymanski 1. Allrisk-Trávníček 8, Hladký 5, Brabec 5, Kubec 2, Vtípil 1, Ťupa 1. Vyloučení: 4/8, 7m hody: 3/3-7/6, Rozhodčí: Rančík-Beňo, Diváci: 400.