út 27.5.2003 | Libor Kulig

Povážská Bystrica obhájila titul.

Majstrom Slovenska v hádzanej mužov v sezóne 2002/2003 sa stali hráči MŠK Považská Bystrica, ktorí obhájili prvenstvo z vlaňajška.

MŠK HáO Považská Bystrica - ŠK Farmakol Tatran Prešov 27:25 (13:13) - konečný stav série 3:2, majstrom sa stala Považská Bystrica

Najviac gólov: Tallo 10/4, Korňan 5, Polakovič 4 - Gruca 8/2, Pekár 6, Tabačko 3, pok. hody: 4/4 - 4/3, vylúčení: 3 - 5, rozhodovali: Ondráš a Konečný (obaja ČR), 1600 divákov

Úradujúci šampión zvíťazil v sobotňajšom rozhodujúcom finálovom stretnutí play off v domácom prostredí nad nováčikom spoločnej slovensko-českej súťaže HIL ŠK Farmakol Tatran Prešov o dva góly 27:25 (13:13). Zverenci trénera Jiřího Kekrta tak vyhrali sériu 3:2 na zápasy a v ére samostatnosti SR si tak vybojovali už druhý titul.

V rozhodujúcom piatom finálovom stretnutí začali lepšie hostia, ktorí sa ujali vedenia 2:0. Domácim Považanom sa podarilo vyrovnať a do kabín odchádzali oba tímy za nerozhodného a nič neriešiacieho stavu 13:13. Misky váh sa po prestávke začali definitívne nakláňať na stranu domáceho tímu v 50. minúte, keď hádzanári Považskej Bystrice získali štvorgólovou šnúrou rozhodujúci náskok a viedli najvyšším rozdielom v zápase - 24:20. Prešovčania ale zbrane nezložili, nerezignovali, bojovali zo všetkých síl a podarilo sa im znížiť. Domáci hádzanári však vo fantastickej atmosfére pred 1600 divákmi už nepustili víťazstvo z rúk a obhájili tak majstrovský titul z uplynulej sezóny 2001/2002. Strelecky sa darilo v drese Bystričanov Tallovi, autorovi 10 gólov. Zaujímavé je, že v súbojoch Považanov s Prešovom vyhrávali v tejto sezóne vo vzájomných dueloch týchto dvoch súperov vždy domáce tímy. Prešovčania túto štatistiku nedokázali zlomiť ani v rozhodujúcom sobotňajšom piatom finálovom stretnutí.