Tým mužů HC Baník Karviná
čt 29.5.2003 | Libor Kulig

V Považské Bystrici začalo finále interligy házenkářů.

Házenkáři Frýdku-Místku vstoupili lépe do finále interligy, když v prvním utkání porazili Považskou Bystricu na její palubovce o jediný gól 31:30.

MŠK Považská Bystrica - HC Frýdek-Místek 30:31 (15:11)

Průběh: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3, 7:3, 7:4, 8:5, 12:6, 13:8, 15:9, 15:11, 16:11, 16:13, 17:13, 17:15, 20:15, 21:17, 22:20, 23:20, 23:21, 24:22, 25:22, 25:23, 28:23, 28:24, 29:24, 29:27, 30:27, 30:30, 30:31.

Sedmimetrové hody: 3/1:8/5, Vyloučení 7/5. Rozhodší: Beňo, Rančík. 800 diváků.

P.Bystrica: Baďura, Drápal - Trabelssie, Opoldík 5, Vicena, Stoklasa 2, Buchta, Korňan 6, Jančík, Cifra, Polakovič 6/1, Ďuriš, Ďurajka 4, Tallo 7.

F.-Místek: Musil, Kulhánek - Sklenák 5, Kraus, Valo 9/1, Kalous 5/1, Berka 1/1, Kejval, Dostalík, Krahulík 5/1, Straka 4, Toman, Adamčík T., Veselý 2/1.

Na straně domácích nastoupil reprezentant SR John Trabelssie, který v důsledku zranění hrál naposledy začátkem této sezóny. Naopak mužstvo Frýdku-Místku nastoupilo v silně oslabené sestavě, když ze základní šestky chyběl pro nemoc Kovář a Lukeš, a pouze na lavičku se posadil zraněný Kraus a zraněný Berka (po nedělí jde na operaci kolena), který zasáhl do hry jen v případě dvou sedmimetrových hodů. Domácí od začátku vedli (až o šest branek), kdy hráči Frýdku-Místku se překonávali v neproměňování i těch nejvyloženějších šancí a nechávali tak vyniknout brankáře Baďuru.

Po poločase se obraz hry změnil. Frýdek vysunul obranu na čtyři dva a hrál ji velice agresivně, což dělalo domácím velké problémy.Po pěti minutách druhé půle byl stav o dvě branky a jen velmi přísná dvě vyloučení Frýdku, jejich nápor přibrzdila. Přesto se Frýdek snažil hrát ve velkém tempu a pomalu ukrajoval z náskoku domácích. Deset minut před koncem svítil stav na ukazateli 29:24. Posledních deset minut pak Frýdek zahrál velice excelentně a dvě minuty před koncem Krahulík vyrovnal na 30:30. O minutu později po velmi hrubém faulu Polakoviče na hráče Frýdku, dostal tento hráč dvouminutový trest a nezvykle Krahulík ze sedmimetrového hodu vsítil vítěznou branku. Domácí měli sice na vyrovnání celých čtyřicet sekund, ale taktickou obranou jím již Frýdek toto nedovolil. Bylo vidět ( což potvrdil i trenér Kekrt po utkání na tiskové besedě), že domácí ve druhém poločase viditelně docházely síly.

Odveta se bude hrát v sobotu 31.5.2003 od 17,30 hodin ve Frýdku-Místku ve víceúčelové sportovní hale.