Reprezentace
po 16.6.2003 | Zdroj: iDnes.cz

Čeští házenkáři vezou z Bosny náskok šesti gólů

Velmi slibný náskok pro odvetu si vytvořili čeští házenkáři. V prvním zápase play-off o postup na mistrovství Evropy porazili v Tuzle výběr Bosny a Hercegoviny o šest branek.

Bosna a Hercegovina - ČR 18:24 (11:13)

Branky: Martinovič 4, Anušič 3 - Kubeš a Radčenko po 5, Heinz 4, Juříček 4/2, Hrib 2, Nocar 2/1, Kraus a Kovář po 1. Rozhodčí: Konopastij, Šall (oba Ukr.): Sedmimetrové hody: 6/1 - 4/3. Vyloučení: 2:8. Diváci: 3500.

Podali jsme velmi dobrý a bojovný výkon. Byli jsme lepší i po fyzické stránce," řekl asistent trenéra Jiří Mika. Odveta se hraje v neděli 22. června ve Frýdku-Místku.

Od desáté minuty si Češi vypracovali dvougólový náskok, který udrželi až do přestávky.

"Zaskočili jsme je agresivní obranou a výborným rychlý přechodem do útoku," hodnotil zápas Mika.

Po přestávce domácím citelně došly síly, za dvacet minut dali jen dva góly. Výborně chytal brankář Galia, který ve druhém poločase dokonce zlikvidoval i pět sedmimetrových hodů domácích.

Svěřenci trenéra Rastislava Trtíka zvýšili vedení až na rozdíl devíti gólů. Domácí se sice v závěru ještě vzpamatovali, přesto čeští hráči udrželi přijatelný výsledek pro odvetu.