&rs(
08.07.2003  |  Libor Kulig

Karvinští házenkáři začínají přípravu

Trenér Jiří Kekrt se dnes od 17.00 hodin poprvé sejde s omlazeným družstvem a začne přípravu na novou sezónu.

To jaká ta sezóna bude, to ukáže teprve čas. Karviná začíná přípravu poměrně brzy, protože první mistrovské utkání sehraje až 7.září 2003 doma s Prešovem. Karvinský Baník tedy čeká dvouměsíční příprava. A jaká ta příprava bude?

Určitě náročná a poctivá, protože trenér Kekrt náročný a poctivý trenér je. Podstatná část přípravy proběhne v domácích podmínkách v Karviné. Máme zde ty nejlepší možnosti pro trénink a navíc můžeme využít i služeb karvinských lázní, kde máme zajištěnu kvalitní regeneraci. V době přípravy sehrajeme i několik přípravných utkáních a o tom, kdy budeme hrát v Karviné vás budeme včas informovat a budete se moci na naše nově se tvořící družstvo přijít podívat.

Ve dnech 15.-17.srpna sehrajeme přípravný turnaj v Hradci Králové. Tento turnaj se stal již tradičním turnajem kvalitních družstev před novou sezónou. Karviná se zúčastnila prvního ročníku, kde obsadila druhé místo. Letošní ročník je již pátý a představí se na něm mimo jiné mistři obou zemí, jak České tak i Slovenské republiky, tedy Frýdek-Místek i Považská Bystrica.

Po turnaji v Hradci králové se přesuneme do Třeboně, kde absolvujeme týdenní soustředění zakončené turnajem Pětilistá růže. V předposledním týdnu před prvním mistrovským utkáním odjedeme na herní soustředění do Warszawy, kde sehrajeme čtyři kvalitní přípravná utkání a tento pobyt zakončíme turnajem v Kielcích, kde nás čekají další tři težcí soupěři.

Poslední týden před soutěží již strávíme v Karviné, kde budeme "ladit" formu na první utkání HIL v novém, již čtvrtém, ročníku této soutěže.

Jistě vás zajímá i jak se vyvíjí situace v Lize mistrů. Naši účast schválila komise na svém zasedání na Kypru a o definitivní naší účasti se rozhodne do 15.července, kdy se ve Vídni losují skupiny Ligy mistrů 2003/2004. Jednou z podmínek naší účasti je i to, že EHF postoupí televizní práva České televizi za určitých podmínek o kterých se v těchto dnech intenzivně jedná. Doufáme, že tato jednání i s přispěním našeho klubu budou pozitivní a Karviná bude opět v jednom z losovaných košů Ligy mistrů.

To co vás dále určitě zajímá, je složení družstva. O některých odchodech jsme vás již informovali. Definitivní k dnešnímu dni jsou pouze tyto. David Juříček prodloužil hostování o další rok ve francouzském Istres, Luděk Drobek přestoupil k nováčkovi francouzské ligy Livry-Gargan HB a Roman Farář se dohodl na ročním hostování v rakouském Kremsu. Do Zubří přestoupil Andrej Titkov, který se tak vrací do klubu se kterým získal dva mistrovské tituly a začínal zde svou českou házenkářskou kariéru.

O přestupech či hostování dalších hráčů se více mluví než jedná. Prvním, který měl namířeno do zahraničí, byl Martin Galia, který se dohodl na přestupu do švédského Redberglids. Švédové souhlasili i s přestupní částkou (25.000 Euro), ale teď se snaží tuto částku nezaplatit, protože nás považují již za člena EU. Reglement EHF je ale jeden a platný pro všechny členské země EHF. Dle něj je Martin Galia stále považován za hráče smluvního a proto platí, že o jeho přestupu musí být uzavřena dohoda mezi kluby o finančním vyrovnání. Pokud k této dododě nedojde, EHF přestup nepotvrdí. O další hráče dle nepodložených informací projevily zájem některé zahraniční kluby. O Tomáše Heinze a Sašu Radčenka se zajímá italský mistr z Conversana, Michal Brůna spolu s Kamilem Heinzem mají více nabídek, ale konkrétní klub se zatím neozval.

Hráčský kádr Karviné bude v nové sezóně značně omlazen, ale bude to kádr perspektivní a nadějný. V brance budou Miloš Slabý a Radek Krzyzecki, na spojkách Pavel Horák, Pavel Prokopec, Michal Mrózek, Jakub Szymanski. Novou posilou na pravé spojce bude Petr Kust z Plzně. Tento levák je juniorský reprezentant ČR a podepsal s Karvinou dvouletou smlouvu. Manažer Pelech stále ještě jedná o možnosti posílit střední spojku a to hráčem Považské Bystrice Korňanem. Na pivotu bude dále sbírat zkušenosti Tomáš Bednařík. Křídla byla v Karviné vždy kvalitní a do nové sezóny zůstávají Roman Konečný, Tomáš Laclavik, Jan Sobol i René Vašek. Z dorostu byli do kádru zařazeni křídelník Jan Szymon a spojka Rostislav Brůna.

AKTUÁLNĚ

Zápasy s Vídní zrušeny!

dnes

Bohužel tento tým byl zasažen covidem. Jejich hráči končí 15. 8. karanténu a poté budou opětovně testováni. Tím pádem byl dvojzápas zrušen. Naše fanoušky budeme informovat o případném náhradním programu.


Změny v přpravě

27.07.2020

Ve středu 29.7. hrajeme v Potrkowie o hodinu později, tedy v 19 hodin. A utkání v Povážské Bystrici se nakonec hrát nebude, soupeř nám ten přípravný duel odřekl.


Změna termínu přípravného zápasu

24.07.2020

Dne 8.8.2020 jsme měli hrát na domácí palubovce s Gwardií Opole. Utkání se bude hrát o den dříve, tedy 7.8.2020 v 18:30 hodin.


Darovali jsme krev

14.05.2020

Daruj Krev🩸 Naši muži ve středu darovali krev v karvinské nemocnici. Této akce se již zúčastnili po několikáté! Díky Vám chlapi


Předprodej na Madeiru!

11.02.2020

Pokud si chcete pro jistotu koupit lístek na nedělní odvetu Challenge Cupu už v předstihu, můžete. A to ve čtvrtek a pátek od 9-12 a 13-15:30 hodin.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Los pro EURO 2022 nám přisoudil týmy Ruska, Ukrajiny a Faerských ostrovů. Co si o skupině myslíte?

 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
KOMPLETNÍ TABULKA