&rs(
16.07.2003  |  Libor Kulig

Házenkářský mistr z Frýdku-Místku problémy nezažehnal

Házenkáři Frýdku-Místku před dvěma měsíci vybojovali mistrovský titul, poprvé v historii. Jenže odezva u sponzorů byla nulová. Klub vzdal Ligu mistrů a jen tak tak zažehnal hrozící krach.

Před třemi týdny házenkáři hlásili, že se dostali z nejhoršího. Trenér Rastislav Trtík podepsal novou smlouvu, stejně tak několik hráčů. Zdálo se, že hrozící krach je zažehnán. Ovšem pořád to tak zdaleka nevypadá.

"Kádr není stabilizovaný, v klubu jsou organizační nejasnosti, ani nevím, kdo je vlastně novým manažerem po odchodu Jiřího Bednárka," říkal trenér Trtík po prvním tréninku na novou sezonu.

"Já s tím nejsem vůbec spokojený, pochybuji, že s jedenácti hráči se dá hrát Interliga. Na druhou stranu do jejího startu ještě zbývá měsíc a půl, třeba se dá vše do pořádku."

Ze základní sestavy mistrovského týmu sice odešli jen Kovář a Valo, ale i to je pro Frýdek-Místek citelná rána. Martin Kovář na rozehrávce tvořil hru a Daniel Valo byl střeleckým pilířem týmu. Dále odešli bratři Adamčíkovi, Toman a Veselý.

"Zkoušíme za Vala sehnat náhradu, jednáme například se Zemánkem z Dukly, ale zrovna je na zkoušce v zahraničí," říká Trtík. "Má tam dvě nebo tři nabídky. Těžko je přeplatíme. A definitivně už padl i příchod pivota Hrubého, Dukla mu prostě nabídla lepší podmínky."

Trenér má několik dalších tipů, ale je limitovaný penězi. "Jistě, mám v hlavě deset mladíků, ze kterých bychom si mohli vychovat nové hvězdy, ale k tomu bychom potřebovali potřebné zázemí. A to v této chvíli bohužel nemáme."

Co se může stát? Třeba trenér má ve smlouvě klauzuli, že když nebudou peníze, vypoví ji a odejde. "Je předčasné o téhle variantně uvažovat, ale stát se to může," připustil Trtík.

"Jestliže nebudou podmínky, odejdu. A nejen já, ale i hráči. Je to smutné. Když jsme získali mistrovský titul, rozhodně jsme takový vývoj nečekali."

AKTUÁLNĚ

Zápasy s Vídní zrušeny!

dnes

Bohužel tento tým byl zasažen covidem. Jejich hráči končí 15. 8. karanténu a poté budou opětovně testováni. Tím pádem byl dvojzápas zrušen. Naše fanoušky budeme informovat o případném náhradním programu.


Změny v přpravě

27.07.2020

Ve středu 29.7. hrajeme v Potrkowie o hodinu později, tedy v 19 hodin. A utkání v Povážské Bystrici se nakonec hrát nebude, soupeř nám ten přípravný duel odřekl.


Změna termínu přípravného zápasu

24.07.2020

Dne 8.8.2020 jsme měli hrát na domácí palubovce s Gwardií Opole. Utkání se bude hrát o den dříve, tedy 7.8.2020 v 18:30 hodin.


Darovali jsme krev

14.05.2020

Daruj Krev🩸 Naši muži ve středu darovali krev v karvinské nemocnici. Této akce se již zúčastnili po několikáté! Díky Vám chlapi


Předprodej na Madeiru!

11.02.2020

Pokud si chcete pro jistotu koupit lístek na nedělní odvetu Challenge Cupu už v předstihu, můžete. A to ve čtvrtek a pátek od 9-12 a 13-15:30 hodin.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Los pro EURO 2022 nám přisoudil týmy Ruska, Ukrajiny a Faerských ostrovů. Co si o skupině myslíte?

 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
KOMPLETNÍ TABULKA