út 16.12.2003 | Jirka

Karviná podlehla Drottu v posledních 15 minutách

V ne příliš zaplněné hale švédského klubu z Halmstadu, přivítal domácí tým náš Baníček. Do zápasu nastoupil karvinský celek bez zraněných bratří Heinzů, Konečného, Krzyžeckého, Mrakiče a Laclavika, který sice do Švédska odjel, ale nemohl nastoupit kvůli zranění.

Karviná měla velmi vlažný nástup do utkání a záhy tak prohrávala o 3 branky 4:1. Počáteční tlak domácích Karviná odvrátila ve 20 minutě, kdy zvýšila své herní tempo. Do konce poločasu ještě stihla překvapivě nadělit soupeři čtyřbrankovou ztrátu (10:14). V místní hale vytvořila pětice karvinských fanoušků našim hráčům domácí prostředí. Švédské publikum působilo celou dobu vlažným dojmem a jen zřídka zatleskali svým hráčům. Do druhé půle nastoupila Karviná v stejném tempu z konce první půle a začala soupeři nadělovat jednu branku za druhou. Skvěle se rozchytal Miloš Slabý, který byl do té doby základem karvinského úspěchu. Zvrat přišel 15 minut před koncem, kdy se karvinští hráči jakoby zalekli vyhrát a kazili tak jednu akci za druhou. Když 4 minuty před koncem karvinští prohrávali jen o branku, vzal si trenér Kekrt time, ve kterém upozorňoval hráče, že nesmí v tak důležité koncovce zápasu polevit. Jeho slova však nebyla vyslyšena a Karviná zbylé 4 minuty prohrála 4:0. Zápas, který se pro Karvinou vyvíjel velmi slibně, tak prohráli naši hráči (26:21). Hráčem utkání byl vyhlášen Miloš Slabý.

Rozhodčí: Marreiros, Gil (POR), Delegát: Gunnarsson (ISL)
Vyloučení: 3-2, 7m hody: 4/3-4/3, Diváků: 510
ČK: Mrózek (Karviná)

Drott:
Palsson 5, Kubeš 5, Andersson 5, Johansson 3, Perez Mame 3, Sandstom 3, Bystedt 1, Ericsson 1, Larsson, Ljungstram, Kuller, Sundgaren, Karlsson.
Trenér: Magnus Andersson.

Karviná:
Brůna Michal 6, Zdráhala 5, Vašek 4, Szymanski 4, Bednařík 1, Mrózek 1, Slabý, Novák, Prokopec, Horák, Kust, Sobol, Brůna Rostislav.
Trenér: Kekrt Jiří.

Průběh utkání:

10. min. Drott - Karviná 5:2
15. min. Drott - Karviná 7:4
23. min. Drott - Karviná 9:9
30. min. Drott - Karviná 10:14
35. min. Drott - Karviná 13:17
40. min. Drott - Karviná 15:19
49. min. Dortt - Karviná 19:20
53. min. Drott - Karviná 22:21
58. min. Drott - Karviná 24:21