Liga mistrů
so 16.10.2004 | Miroslav Pelech

Flensburg-Karviná 32:24 (16:13).Krutá prohra s ohledem na vývoj utkání.

První poločas zcela vyrovnaný,až na jeho závěr.Za stavu 13:12 jsme neproměnili vyložené šance,udělali nevynucené a zbytečné technické chyby,rozhodčí trošku přísněji vyloučili těsně za sebou dva naše hráče a soupeř utekl na 16:12.Ve druhé půli znovu za podobných okolností rozhodující fáze utkání ze stavu 19:18 na 28:19,krutá desetiminutovka 9:1.

Podle názoru trenéra byl rozhodující moment 40 min.utkání, kdy domácí vystupňovali tempo,prostřídali unavené hráče stejně kvalitními a to bohužel na naší straně zatím nejde. Určitě jsme ale žádnou ostudu neudělali,spíše naopak je příjemné,že jedno z nejsilnějších mužstev světa muselo hrát absolutně naplno.Radost našeho soupeře po vítězném utkání jen potvrzuje,že se s námi v Evropě jako s rovnoceným soupeřem už počítá.Přípravy na utkání,nervozita,informace v médiích,to vše jen dokumentovalo,že domácí nás ani trošičku nepodceňují,právě naopak.Vytvářeli pro nás až překvapivou atmosféru obezřetnosti.Je škoda,že TV stanice NDR dala přednost utkání Kiel-Savehof(SWE),kde po 15 min. bylo vymalováno(o 10) a zbytek se dohrával v exibičním tempu a rozdíl ve skore ještě narostl.Snad příště už dostaneme přednost i v TV.Bohužel pro nás díky našemu výkonu Flensburg zcela jistě nepodcení ani zápas v Karviné. Na druhou stranu se určitě máme na co těšit,ale hlavně musíme dokonale využít našich největších předností,skvělých diváků,bojovného týmu,společné chuti po úspěchu v přímém TV přenosu.Bylo by skvělé kdyby co nejvíce fandů přijelo už příští víkend do Prešova.Bližší informace-Marek Šlauer-604 919 843.Dnes 16.10.,je ještě v Německu. Statistika podle našeho záznamu(oficielní nebyl správně): Horák 8/1,Kust 4,Bednařík 3,Mrózek 3/2,Szymanski 2,Laclavik 2,Sobol 1,Prachař 1. Christiansen(DEN) 9/3,Stryger(DEN) 6,Klimovets(BLR) 5,Sprem (CRO) 4,Lackovič(CRO) 3,Lijewski(POL) 2,Solberg(NOR) 2, Boldsen(DEN) 1. Němci ani gól!!!Vylouč.4/4, 7m.- 3/3,5/3.