po 16.5.2005 | Hansel Radim

HCB Karviná - MISTR ČR 2004/2005

Házenkáři Karviné obhájili mistrovský titul. Po dvou domácích výhrách završili svou pouť za zlatem v sobotu ve třetím finálovém střetnutí ve Frýdku-Místku, kde porazili domácí tým 31:23 a v nejkratším možném čase v sérii triumfovali. Stejně si v souboji o bronz ve Dukla, která proti Zubří ani jednou neklopýtla a obsadila třetí příčku.

ČESKÉ PLAY-OFF

3. finále

HC Frýdek-Místek - HC Baník Karviná 23:31 (11:15)

Karvinští získali zlaté medaile popáté za posledních šest let, jejich suverenitu narušil jen v roce 2003 právě Frýdek-Místek. I ve třetím finále dominovali, hned úvodu šli do čtyřbrankového vedení a pestrou hrou nedovolovali Frýdku-Místku situaci zvrátit. Až po změně stran domácí zabrali, eliminovali osobkou hostujícího Horáka a otočili skóre z nepříznivých 11:15 na 18:16. Jenže Karviná zakontrovala šňůrou osmi branek a o výsledku bylo rozhodnuto. "Nestalo se nám to poprvé, co jsme přišli o jasné vedení, ale stejně tak se mužstvo vzpamatovalo a dostalo zpátky do hry. Ukázalo se, že jsme psychicky odolnější," liboval si trenér Baníku Jiří Kekrt. Frýdecko-místecký kouč Martin Lipták netruchlil ani tak nad finálovým nezdarem jako nad tím, že se týmu sérii nepodařilo natáhnout. "Před sezonou s námi nikdo nepočítal, nemusíme být smutní, ale kvůli lidem jsme to chtěli ještě zdramatizovat," řekl Lipták pro ČTK.

Nejvíce branek: Kalous 9, Krahulík, Sklenák a Straka po 3 - Horák 6, Zdráhala 6/2, Laclavík a Prachař po 4. Rozhodčí: Beňo, Rančík.Vyloučení: 6:6. Sedmimetrové hody: 0/0 - 3/2. Diváci: 600. Konečný stav série: 0:3.

3. zápas o 3. místo

HC Gumárny Zubří - HC Dukla Praha 21:30 (11:14)

Bronzovým celkem české části interligy házenkářů je pražská Dukla. Po dvou domácích vítězstvích v Plzni vyhráli její hráči dnes v Zubří 30:21 a sérii o třetí místo ukončili v nejkratším možném čase. Pražané si hned v prvním poločase vytvořili mírný náskok, který po přestávce ještě zvýšili na konečný devítibrankový rozdíl. Předností Dukly dnes byla dobrá obrana a rychlý protiútok.

Nejvíce branek: Spuchlák 5, Bechný 3, Řezníček 3/1 - Král 7/2, Rams 6, Brabec 5. Rozhodčí: Kadlubík, Struhár. Sedmimetrové hody: 3/1 - 4/3. Vyloučení: 3:3. Diváci: 600. Konečný stav série: 0:3.

SLOVENSKÉ PLAY-OFF

3. finále

MŠK SIRS Považská Bystrica - Tatran Prešov 31:23 (15:14)

Třetí finále bylo zpočátku vyrovnané, domácí Považská Bystrica však posléze získala převahu i mírný náskok. Rozhodující trhák se domácím podařil od 37. do 43. minuty, kdy se ujali vedení 22:17. Prešov v té době nepřekonal českého brankáře Baďuru dlouhých deset minut a ani potom duel nedokázal zvrátit.

Nejvíce branek: Buchta 6, Vicena a Tůma po 5, T. Straňovský, S. Mažár po 4, Opoldík a P. Zaťko po 3, J. Kozák 1 - Kukučka 7/1, Tabačko 5, Pekár a Fuňák po 3, Marušák 2, Pokotylo, Durilla a Antl po 1. Sedmimetrové hody: 1/0 - 1/1. Vyloučení: 3:4. Rozhodčí: Pešek, Pavlát. Diváci: 1200. Stav série: 1:2.

4. finále

MŠK SIRS Považská Bystrica - Tatran Prešov 29:30 po prodloužení (25:25, 11:9)

Čtvrté finálové utkání rozhodlo o slovenském titulu. Prešov ho vyhrál v prodloužení a obhájil mistrovský primát. Považská Bystrica mohla dlouho pomýšlet na prodloužení série, Prešov však v závěru dramatického závěru vyrovnal a prodloužení zvládl.

Branky: Opoldík 2, Vicena 3, P. Zaťko 4, T. Straňovský 7/2, Buchta 3, S. Mažár 6, Tůma 4/1 - Marušák 2, Pokotylo 2, Pekár, Čorej 2, Fuňak 2, Gruca 6, Tumidalský 2, Antl 6/2, Kukučka 4, Tabačko 4. Sedmimetrové hody: 5/3 - 2/2. Vyloučení: 7:12. ČK: Gruca (Prešov). Rozhodčí: Novák, Skružný. Diváci: 1300. Konečný stav série: 1:3.

ŠKP Bratislava - TJ Štart Nové Zámky 33:25 (18:10)

V bojovném a rychlém utkání snížili házenkáři ŠKP stav utkání o bronz na 1:2. Domácí dominovali zejména zásluhou dobré obrany a kvalitního výkonu brankáře Dúhy. Hráči Nových Zámků se v útoku prosazovali jen těžko a domácí po celou dobu kontrolovali náskok.

Nejvíce branek: Piteľka 6/2, Nižnan 6, M. Kozák a Dudáš po 4 - M. Straňovský 8/3, Vadkerti 6, Mojzes a Szapu po 3. Sedmimetrové hody: 4/3 - 6/3. Vyloučení: 9:8. ČK: Kozlov, M. Kozák - Ivanov. Rozhodčí: Dostál, Macharáček. Diváci: 400. Stav série: 1:2.

4. zápas o 3. místo

ŠKP Bratislava - TJ Štart Nové Zámky 28:26 (14:11)

Ve čtvrtém střetnutí dokázal bratislavský celek vyrovnat a vrátit sérii zpátky do Nových Zámků k rozhodujícímu střetnutí. Nervózní souboj vyvrcholil hromadnou šarvátkou třináct vteřin před koncem.

Nejvíce branek: Kozlov 8/5, Nižňan 5, Piteľka 5/1 - M. Straňovský 5/4, Mojzes 5, Peťko 4. Sedmimetrové hody: 6/6 - 6/5. Vyloučení: 13:13. ČK: Bičaník, Piteľka, Kozlov - Mojzes, Ivanov. Rozhodčí: Pešta, Poláček. Diváci: 350. Stav série: 2:2.