čt 16.2.2006 | Hansel Radim

HCB Karviná - TJ Jiskra Třeboň 34:19(14:9)

V prvním domácím utkání jarní části extraligy si naši hráči bez problémů poradili s týmem Třeboně a v tabulce soutěže mají čtyři kola před koncem základní části pětibodový náskok na své pronásledovatele ze Zubří.

Již v úvodu utkání si naši hráči vypracovali čtyřbrankový náskok, o který však v zápětí svými chybami přišli. Pak se utkání vyvíjelo v režii domácích kteří si udržovali tří až čtyřbrankové vedení. Střelecky se dařilo Kuzovi, Horákovi a Zdráhalovi, kteří se v 1. poločase podělili o 11 branek.

Do druhé půle nastoupili naši hráči ve velice svižném tempu a svého soupeře přehráli ve všech aspektech. Střelecky se blýskl Tomáš Heinz, neomylný exekutor sedmiček a tahoun mužstva v rychlém protiútoku, který Třeboni nasázel ve druhém poločase 8 branek. Když k tomu připočtem spolehlivou práci obrany v čele s Indjičem a Korňanem a solidní výkony brankářů, je patnáctibrankový rozdíl spravedlivý.

Sestava HCB: Marjanovič (6 zákroků, z toho dva 7m hody) , Putera(10 zákroků) - Bednařík, Horák 4, Kuzo 6, Heinz 8/5, Indjič 3, Zdráhala 4, Sobol 3, Brůna 1, Mrózek, Kubis 1, Korňan, Rachač 4.

Sestava Třeboň: Petržala, Šimánek - Kleindienst, Bicek 5/2, Pražák, Kubík 1, Kejval, Mošovský 5/1, Vitha 3, Šerý 1, Dušek 3/1, Mráz 1, Čapek.

Trestné minuty: 12:2(Bednařík 2, Indjič 2, Brůna 4, Korňan 2, Rachač 2 - Mošovský 2), 7 m hody: 5/5 - 6/4, Diváci: 300, Rozhodčí: Simu, Martiník.

Průběh utkání: 4:0, 4:3, 5:4, 9:5, 11:8, 14:9, 18:10, 20:11, 23:12, 25:15, 28:16, 31:17, 32:19, 34:19.