čt 16.3.2006 | Hansel Radim

KH Kopřivnice - HCB Karviná 24:37(14:18)

Ve druhém utkání čtvrtfinále Play-off, které se hrálo ve vynikající atmosféře díky našim věrným fanouškům, kteří si v hojném počtu našli cestu do kopřivnické haly, naši hráči zdolali po výborném, kolektivním výkonu rozdílem třídy mužstvo KH Kopřivnice a postupují do semifinále soutěže, kde narazí na vítěze série mezi Jičínem a Lovosicemi.

Karvinský tým nastoupil v Kopřivnici ve stejném složení jako v prvním utkání čtvrtfinále, domácí nastoupili bez brankáře Rašky, kterého nahradil Kličuk a také bez Gřese.

Úvod utkání vyšel lépe našemu mužstvu, které si vypracovalo dvoubrankový náskok, který však soupeř v 6. minutě vyrovnal na 4:4. Pak přišla naše pětigólová série, na kterou domácí již nedokázali odpovědět. Naši hráči pak vedení navýšili na rozdíl osmi branek a soupeř do poločasu zvýšeným úsilím pouze snížil na 18:14. Střelecky se dařilo Indjičovi, který vsítil 4 branky a vybojoval 2 sedmimetrové hody. Celé mužstvo však hrálo velice solidně, obranu dirigoval výborný Korňan a když k tomu přidáme v bráně jistého Puteru, je poločasové vedení zasloužené. Škoda polevení v koncentraci v závěrečné pětiminutovce, jinak mohl být poločasový rozdíl daleko vyšší.

Druhý poločas se po několika okamžicích změnil v karvinskou exhibici a bylo úplně jedno, kdo je z naších hráčů momentálně na palubovce. Trenér Kekrt dal postupně příležitost všem hráčům lavičky. Horák se Sobolem se podělili po 5 brankách. V bráně vystřídal výborného Puteru Marjanovič, který pokračoval ve výborném výkonu. Naši hráči tak dali tu nejlepší pozvánku na semifinálové boje, o jejichž termínech se jedná.

"Putera vychytal naše střelce a to bylo rozhodující," pochválil domácí trenér Miroslav Bartoň karvinského gólmana. Po přestávce se Kopřivnice držela jen pár chvil. Když měli hosté po devíti minutách již sedmibrankový náskok, začaly kopřivnické opory odpočívat a na palubovku se dostali hráči z lavičky. S jejich výkonem ale trenér nebyl spokojen. "Svůj úsek prohráli 3:10. Karvinská lavička je ale o dvě třídy lepší než naše," řekl Bartoň. Karvinský trenér Jiří Kekrt označil výkon svého týmu za kompaktní. "Až na pár výpadků jsme zahráli velice solidně," uvedl a ocenil Puterův podíl na vítězství a postupu do semifinále.

Sestava HCB: Marjanovič (3 zákroky, z toho 1 7m hod), Putera(22/2) - Bednařík 2, Horák 7, Kuzo 2, Heinz 4, Indjič 4, Zdráhala 5, Sobol 9/6, Brůna 2, Mrózek 1, Kubis, Korňan, Rachač 1.

Sestava KH Kopřivnice: Kličuk, Čapka - Veřmiřovský, Šustala M. 7, Igenyes 2, Jakeš 2, Hanzelka, Prepsl 5/1, Lipový 1, Šustala R. 3, Polášek 1, Bonn, Pěček 1, Vala 2.

Trestné minuty: 8:18(Veřmiřovský 2, Šustala M. 2, Vala 2, Hanzelka 2 - Bednařík 2, Kuzo 2, Zdráhala 2, Sobol 2, Brůna 2, Korňan 6, Rachač 2) ČK: Korňan za 3 vyloučení, 7 m hody: 4/1 - 6/6 (neproměnili: Prepsl, Šustala R., Bonn), Diváci: 400, Rozhodčí: Bečička, Horák.

Průběh utkání: 0:2, 1:3, 2:4, 4:4, 4:9, 5:10, 6:11, 9:14, 9:17, 10:18, 14:18, 15:20, 16:20, 16:23, 17:25, 18:25, 18:30, 19:31, 20:33, 21:35, 22:36, 23:36, 24:37.