&rs(
06.01.2007  |  Ivo Dudek

Poločasová remíza s Mistry Evropy

Včera sehrála česká reprezentace svůj úvodní zápas na mezinárodním turnaji národních týmů mužů ve Francii a nastoupila v něm proti poslednímu Mistru Evropy - Francii. Pro oba týmy je turnaj součástí závěrečné přípravy na Mistrovství světa, které již za 14 dní začíná v sousedním Německu.

Se silnou Francií naši hráči uhráli vyrovnaný poločasový výsledek 15:15, ve druhém poločase však již na soupeře nestačili a Francie jim nakonec uštědřila 13tibrankovou porážku 25:38. Ve druhém včerejším utkání zdolal celek Tuniska svého soupeře z Ukrajiny 33:27.

Naši hráči z počátku utkání po dobrých zákrocích Štochla v brance vedli 3:0, soupeři se podařilo srovnat na 3:3 brankou Guiga ze sedmimetrového hodu. Dalších 6 minut byl stav vyrovnaný (6:6), pak se opět podařilo našim hráčům odskočit na dvoubrankový rozdíl 9:7. Francie stav utkání otočila na svoji stranu díky výborným zákrokům Omeyera v brance (10:11), ale vedení neudržela na dlouho, když Jícha svoji třetí a Filip čtvrtou brankou skóre opět otočili na 13:11. V další cestě jim však stál znovu výborný Omeyer, který dopomohl k dalšímu obratu skóre (13:14). V poločase byl stav vyrovnaný 15:15.

I začátek druhého poločasu vyšel lépe našemu týmu, který se dostal do vedení 17:15. Během deseti minut však soupeř utkání opět otočil ve svůj prospěch (18:20), když největší problémy naší obraně dělal především Bertrand Gille (do té doby 6 branek). Naši hráči již nestačili reagovat a soupeř jim postupně utekl na 20:26, 20:29 a na konečných 25:38, což je vzhledem k průběhu utkání výsledek dosti krutý.

V dalším utkání čeká dnes od 19hod na naše hráče Katar, který ve svém prvním utkání na turnaji prohrál s Francií 28:32.

Francie - Česko 38:25 (15:15)

Sestava a branky ČR: P. Štochl, Slabý - Nocar 4, Jícha 4, Házl, Juříček 6, Vítek, Filip 7/1, T. Heinz 1, Brůna, Horák 1, Hrubý 1, Kubeš 1, Hynek, Řezníček.

Rozhodčí: Ludovik, Vakula (oba Ukr.). Sedmimetrové hody: 7/3 - 2/1. Vyloučení: 2:3. Diváci: 2500