První krok úspěšně za námi
20.01.2007  |  Ivo Dudek

První krok úspěšně za námi

Úvodní utkání základní skupiny zvládli naši hráči na výbornou a vysokým rozdílem porazili soupeře z Kataru. Zítra nás v AWD-Dome čeká zřejmě klíčové utkání proti výběru Egypta.

Česko - Katar 37:23 (18:11)

Sestava a branky ČR: P. Štochl, Galia - Nocar 5, Filip 7, Sobol 3, Jícha 7, Házl, Kubeš 1, Vítek, Horák 3, Řezníček 2, Szymanski, Hrubý 3, Juříček 6

B r é m y - Čeští házenkářští reprezentanti zahájili učinkování na mistrovství světa v Německu vysokým vítězstvím. Ve svém prvním zápase v rámci základní skupiny D porazili výběr Kataru 37:23. K dalšímu zápasu šampionátu nastoupí v neděli, od 18 hodin se opět v Brémách utkají s mužstvem Egypta.

Jen do hlediště usedl v prvním utkání na šampionátu Brůna a důvěru do základní sestavy dostali vedle brankáře Galii hráči do pole Nocar, Filip, Jícha, Házl, Juříček a Vítek, kterého v obraně střídal Kubeš.

Hned první Filipova střela přinesla změnu skóre a předznamenala střelecký koncert českého kanonýra v prvním poločase. Ještě v sedmé minutě byl sice stav nerozhodný 2:2, ale poté se Čechům začalo dařit zakončení rychlých protiútoků, v nichž dominoval na křídle hrající Filip, jeden z nejlepších střelců německé bundesligy.

K Filipovi se rychle přidal Jícha a český tým soupeři brankově utekl. Po třech Nocarových gólech vedli čeští hráči v 17. minutě už 9:3 a od té doby nebylo pochyb, že třetí celek asijské kvalifikace nemůže pomýšlet na úspěch.

Brankář Galia hned od začátku dával jasně najevo, že se po zlomenině ukazováčku rychle vrátil do skvělé formy; jeho výkon nakonec ocenili i organizátoři tím, že jej vyhlásili nejlepším hráčem zápasu.

Branky dával český celek hlavně z rychlých protiútoků, dařily se mu však i kombinace na brankovišti a střelba ze střední vzdálenosti. Naopak soupeři dělalo největší potíže bránící duo dvoumetrových hráčů Kubeš, Jícha, a když už se mu katarští střelci dokázali vyhnout, zaúřadoval Galia. Český celek si tak zajistil do poločasu sedmibrankové vedení.

Po změně stran trenér Pauza výrazně zamíchal se sestavou a na palubovku poslal hráče ze střídačky. Těm několik minut trvalo, než se "zahřáli", čehož Katařané využili v 34. minutě ke snížení na 15:20. To ale bylo z jejich strany vše.

V zakončení se pak začal prosazovat nejlepší pivot minulého šampionátu Juříček, góly stříleli i Horák, Hrubý a po svém návratu na hrací plochu také Jícha, který se nakonec dotáhl na Filipa a oba zatížili katarské konto sedmi góly.

Asijský tým se sice snažil, ale měl ve svém středu jen jednu osobnost - Saada, který v dnešním zápasu dokázal skórovat osmkrát a překonal hranici 400 branek v reprezentačním dresu své země. Největší rozdíl ve hře obou týmů představoval rychlý protiútok: zatímco Češi z něj skórovali devatenáctkrát, soupeř ani jednou.

V závěru střetnutí už čeští hráči jasně dominovali, naopak protivník rezignoval, a tak rozdíl skóre narostl až na čtrnáct gólů, dvojnásobek proti lednovému vzájemnému utkání na přípravném turnaji ve Francii.

Zdroj: ČTK

AKTUÁLNĚ

První z dvojutkání s Drážďany pro nás

02.08.2019

V dnešní přípravě jsme porazili Drážďany 31:28. Odveta nás čeká v neděli.


Známe svého soupeře v Challenge Cupu!

16.07.2019

Los nám přisoudil izraelský Holon Yuvalim HC.


Předprodej ukončen!

22.05.2019

Předprodej vstupenek na dstředeční utkání byl ukončen! Včera v 18.00 hod. bylo prodáno 70% vstupenek z celkové kapacity haly! Dle pravidel musí být zbylých 30% k dispozici v den zápasu v pokladně haly. Ta bude dnes otevřená od 15.00 hod. Děkujeme ...JSME BANÍK!


Pojeďte v neděli do Plzně!

15.05.2019

V neděli v 5:07 jede Fan Club spojem SC 516 do Plzně na finálové utkání! Ten kdo se chce přidat a podpořit kluky v Plzni si musí jízdenku + místenku zajistit sám. Zpátky se pojede vlakem R771 v 16:20 a příjezd do Bohumína je v 22:03 hod. ...JSME BANÍK!


Pojeďte nás podpořit do Frýdku Místku

25.03.2019

V sobotu 30.3.2019 hrajeme třetí utkání čtvrtfinále ve FM. Pojeďte námi! Vedení klubu společně s fanklubem vypravují autobus. Odjezd je v 15:30. Cena autobusu je symbolických 50 korun plus vstupenka ve FM. Míst už není moc volných a tak se přijďte, nejpozději do čtvrtku, přihlásit na vrátnici haly.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Koupíte si na novou sezónu permanentku?

 
 
 
 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
KOMPLETNÍ TABULKA