ne 28.9.2008 | Ivo Dudek

HC Gumárny Zubří – HCB OKD Karviná 32:31 (16:16)

Hezké utkání se všemi atributy házené bylo k vidění v repríze loňské finálové série mezi Zubřím a Karvinou. Nechyběla v něm rychlá hra, krásné akce, výborné zákroky brankářů i drama až do samého konce. Bohužel se šťastnějším koncem pro domácí, ke kterým se v posledních minutách přiklonilo i štěstí. Na obsáhlou fotoreportáž se můžete podívat v naší fotogalerii.

V úvodu se více dařilo Zubří, o prvních osm branek se podělili Jakub Hrstka a Robert Plšek, díky kterým se domácí dostali do vedení 8:5. Zubří svého soupeře přehrávalo především díky rychlým akcím a jeho vedení mohlo být ještě výraznější, kdyby mu v cestě nestál brankář Mrkva. Konec první půle se naopak vydařil hostům, kteří, zejména díky zvýšené bojovnosti, sérií čtyř branek v řadě srovnali nepříznivý stav 16:12 na poločasových 16:16.

Druhá půle byla zcela vyrovnaná a v maximálně dvoubrankovém vedení se střídaly oba týmy. V 55.minutě se Zubří podařilo odskočit na 30:27, ale Karviná během dvou minut opět srovnala hru. Hektický závěr ale zvládli lépe domácí hráči i díky zbytečnému vyloučení Pavlíčka, kterému po předchozí kontroverzní situaci "ujely" nervy a zbytečně fauloval Hrstku.

Sestava Zubří: Malina, Orság, Kichner 1, Plšek 6, Pernica, Randýsek 6/1, Číp 6, Hrstka J. 5/1 Titkov, Říha 2/1, Hrstka M. 3, Vyjídák, Krupa 3/2.

Sestava HCB OKD Karviná: Mrkva, Lefan, Pavlíček 1, Brož, Vančo 1, Heinz 4/1, Sliwka 7/5, Petrovský 5, Šulc 4 Mrózek 2, Kružík, Hastík 2, Požárek 2 Korňan 3.

Sedmimetrové hody: 10/5 – 9/6, vyloučení: 7 (ČK Plšek) – 12 (ČK Petrovský, Požárek, přímá Pavlíček), rozhodčí: Horák, Bečička, diváků: 800.