Házená je sport, kde rozhodují maličkosti, říká před startem play off prezident klubu
15.04.2019  |  Ivo Dudek

Házená je sport, kde rozhodují maličkosti, říká před startem play off prezident klubu

Včera skončila reprrezentační přestávka, kde jsme měli řadu hráčů jak z mužů, tak dorostu. V jejím průběhu jsme si popovídali s prezidentem klubu, panem Romanem Muchou.

Pane prezidente, vládne zatím v klubu se sezónou spokojenost?

Určitě ano, vše probíhá podle představ, které jsme před sezónou měli. Letošní kádr máme kvalitnější než loni. Podařilo se nám jej trochu doplnit a hlavně mladí hráči nasbírali další zkušenosti a jejich sebevědomí a kvalita roste. Podívejme se třeba na Soláka, který opravdu herně vyrostl a dostal se díky tomu i do reprezentace.   

Můžeme se vrátit k sérii s Frýdkem Místkem? 

Série dopadla podle předpokladů, ale určitě vnímáme, že soupeř byl významně oslabený. Měl z tohoto hlediska před koncem sezóny smůlu a jsme si vědomi toho, že kdyby byl Frýdek Místek v plné síle, tak by určitě kousal víc. Takto museli tahouni týmu odehrát tři náročná utkání v krátké době a bylo to poznat v třetím utkání, kdy jim už zhruba v poločase docházely síly.

Nyní je reprezentační přestávka a ke kvalifikačním utkáním jsou nominováni kromě řady našich bývalých hráčů a odchovanců i dva současní hráči. Dominik Solák a Honza Užek. Jste za to rádi?

Samozřejmě ano. Je krásné, že se naši odchovanci dostávají až na vrchol a mají možnost poznat vrcholnou házenou na mezinárodní úrovni. Třeba Honza Užek teď hraje ve své životní formě. Podle mého názoru hraje lépe než před zraněním a opravdu se mu daří. Jak mu vzrostla sebedůvěra, tak se i zlepšila jistota v zakončení. A o Dominikovi Solákovi jsme se už bavili. Věřím, že i on dostane šanci a odehraje si svoje. Určitě nezklame. Nesmíme opomenout ani to, že současně probíhá i reprezentační sraz juniorů a i tam máme dva hráče.

Po reprezentační přestávce nás čeká semifinále a v něm Dukla Praha....   

Před semifinálovou jsme sice mírným favoritem, s Duklou jsme letos zatím čtyřikrát vyhráli, ale play off je jiná soutěž. Dukla šla v letošním kalendářním roce výrazně nahoru a koneckonců to potvrdila i ve čtvrtfinálové sérii s Novým Veselím. I když skončila po základní části za ním, tak postoupila, po dobrých výkonech, právě ona. Takže je jasné, že Dukla nebude vůbec jednoduchým soupeřem, ale já pevně věřím, že přes ni do finále postoupíme a tam už se může stát cokoliv.

Vnímáte nějaký tlak nebo to že se od Vás čeká zisk titulu?

Je možné, že někteří fanoušci od nás automaticky očekávají obhajobu titulu, ale ta je vždy těžká a není to zadarmo. Vždy je těžší titul obhájit, než jej po nějaké době, přiznejme si trochu nečekaně, získat. Teď trochu předbíhám, ale jako věřím, že postoupíme my, tak při vší úctě k týmu Jičína si myslím, že do finále projde Plzeň, která má velmi dobrý kádr. Pokud tedy vše dopadne podle představ, tak bychom si mohli zopakovat loňskou finálovou sérii.  Ale člověk nikdy neví. Házená je sport, kde rozhodují maličkosti - aktuální forma, pohoda v týmu v neposlední řadě zdravotní stav a zranění, takže stát se může cokoliv.

Jak se díváte na změnu letošního systému play off, kdy se v semifinále a finále střídá pořadatelství po každém utkání a ne po dvou, jak bylo do teď zvykem?

Bereme to jako skutečnost a nemáme s tím problém. Trochu se snižuje výhoda toho týmu, který skončil lépe umístěný po základní části ale tak jsme si to jako zástupci extraligových klubů před začátkem soutěže odhlasovali a tak tedy budeme hrát.

Pane prezidente, chtěl byste ještě nějaké slovo na závěr? 

Ještě bych chtěl poděkovat všem našim fanouškům. Jak fan klubu tak i těm ostatním. Obrovsky nám celou sezónu fandí a podporují nás. Jsme za to velmi rádi a věřím, že jejich podpora ještě poroste. To, jak umí naši fanoušci fandit, bylo krásně vidět ve Frýdku Místku, kdy byl náš sektor hlasitější než sektory domácích. Našim přáním je znovu vyprodat halu a věřím, že se nám to ještě v této sezóně povede. Buď, už v semifinále nebo ve finále, pokud se nám podaří do něj dostat. A já věřím, že podaří. Po skončení sezóny pak chystáme pro naše fandy malé překvapení a chtěli bychom jím tak poděkovat za dlouhodobou přízeň.

 

AKTUÁLNĚ

Známe svého soupeře v Challenge Cupu!

před 3 dny

Los nám přisoudil izraelský Holon Yuvalim HC.


Předprodej ukončen!

22.05.2019

Předprodej vstupenek na dstředeční utkání byl ukončen! Včera v 18.00 hod. bylo prodáno 70% vstupenek z celkové kapacity haly! Dle pravidel musí být zbylých 30% k dispozici v den zápasu v pokladně haly. Ta bude dnes otevřená od 15.00 hod. Děkujeme ...JSME BANÍK!


Pojeďte v neděli do Plzně!

15.05.2019

V neděli v 5:07 jede Fan Club spojem SC 516 do Plzně na finálové utkání! Ten kdo se chce přidat a podpořit kluky v Plzni si musí jízdenku + místenku zajistit sám. Zpátky se pojede vlakem R771 v 16:20 a příjezd do Bohumína je v 22:03 hod. ...JSME BANÍK!


Pojeďte nás podpořit do Frýdku Místku

25.03.2019

V sobotu 30.3.2019 hrajeme třetí utkání čtvrtfinále ve FM. Pojeďte námi! Vedení klubu společně s fanklubem vypravují autobus. Odjezd je v 15:30. Cena autobusu je symbolických 50 korun plus vstupenka ve FM. Míst už není moc volných a tak se přijďte, nejpozději do čtvrtku, přihlásit na vrátnici haly.


Michal Brůna dostal stopku na dva zápasy

15.03.2019

Včerejší zasedání discipilnární komise mělo na pořadu jednání mino jiné posouzení faulu Michala Brůny v utkání proti Dukle Praha. Stanovila trest na dvě utkání nepodmíněně.


ARCHIV AKTUALIT

ANKETA

Obhájíme titul?

 
 
 

TABULKA

# TÝM Z B SKÓRE
1. Talent Plzeň 22 35 652:553
2. Karviná 22 34 643:549
3. Kopřivnice 22 29 648:602
4. Nové Veselí 22 26 545:548
5. Dukla Praha 22 25 616:550
6. Jičín 22 24 569:562
7. Frýdek Místek 22 22 607:593
8. Lovosice 22 20 630:629
9. Zubří 22 19 564:577
10. Hranice 22 15 545:599
11. Brno 22 11 545:622
12. Litovel 22 4 502:682
KOMPLETNÍ TABULKA