st 5.5.2021 | Redakce

Jdeme do finále... Jsme Baník!!!

Začátek střetnutí o prodloužení série se Lovosicím vydařil podstatně lépe než nám. Téměř sedm minut jsme nedokázali skórovat a už za stavu 3:0 si trenér Brůna vybíral první oddechový čas v zápase. Ale i po něm se dařilo více domácím hráčům, kteří v 15. minutě vyhrávali 8:4. Během následujících dvou minut jsme dokázali třikrát skórovat a přiblížit se už na 8:7. Domácí házenkáři i nadále drželi vedení na své straně, ale závěr poločasu vyšel lépe našim hráčům. Dvě branky Ondřeje Skalického v předposlední minutě první půle nakonec stanovily vyrovnané skóre po třiceti minutách a ve druhé půli se tak začínalo jakoby od začátku.

Druhý poločas přinesl dlouho vyrovnané skóre, a to až do 43. minuty (21:21), kdy srovnával pivot Gromyko. Mezi 21. a 22. brankou domácích, když v obou případech skóroval Jonsson, uběhlo ale dlouhých sedm minut a toho jsme využili k otočení skóre už na 21:25. Od té doby jsme si udržovali dostatečné vedení, i když v závěru mohli domácí střetnutí ještě zdramatizovat. Za stavu 28:31 (57. minuta zápasu) však domácí hráči dvakrát ve velmi dobré pozici netrefili branku a závěrečné skóre pak pečetil gólem v poslední minutě Patzel na 28:32. Na palubovce tak mohli hned naši hráči oslavit postup a těšit už se na svého soupeře pro finále!

Postoupili jsme po vítězství 3:1 v sérii zaslouženě do finále Strabag Rail extraligy a Lovci si zahrají v sérii o bronz. Oba týmy pak na svého soupeře budou muset počkat do nedělního večera, kdy se v rozhodujícím pátém střetnutí mezi Plzní a Duklou rozhodne o druhém finalistovi soutěže.

Může jít o obrázek 19 people, including Míra Nedoma, Ondřej Skalický, Matěj Nantl, Venca Franc, Tabara Jiři, David Růža, Nemanja Marjanovic and Slavek Mlotek , beard , people standing a indoor

Michal Brůna, trenér HCB Karviná: „Do dvacáté minuty jsme hráli hodně špatně, zejména v obraně. Tak jsem byl rád, že to nakonec kluci do poločasu srovnali a začínalo se znovu. V druhém poločase jsme někdy ve 45. minutě Lovosice zlomili a začali jsme náskok navyšovat. Nechtěli jsme už vracet sérii do Karviné, protože bychom znovu byli pod obrovským tlakem a Lovosice by už v uvozovkách neměly co ztratit. Takže jsem rád, že se nám dnes povedlo sérii ukončit.

Jan Landa, trenér Lovosic: „Vstoupili jsme do zápasu velmi dobře. Myslím, že jsme trochu Karvinou překvapili vysunutou obranou 1 – 5. Ona na ni zareagovala hrou 7 – 6 a tu jsme nebyli schopni eliminovat. To hosty dostalo do hry a nám se přestalo dařit a chyběl nám pak takový klid ve hře. Trochu se od nás odvrátilo i štěstí, hodně jsme toho naházeli do tyček. Strašně mě to mrzí, protože myslím, že jsme to dnes ještě dotáhnout do konce mohli.