HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
pá 18.11.2011 | Martin Ruščin - Karvinský deník

Martin Kavka se těší na bitvy s Flensburgem

Karviná – Letní posilou karvinských házenkářů se stal druhý nejlepší střelec loňské extraligové sezony Martin Kavka, který v dresu mateřského Přerova zářil, vsítil 219 branek a neušel pozornosti karvinského vedení. V nové sezoně však nedostává tolik příležitostí jako v Přerově, kde na něm hra týmu vyloženě stála.

„Samozřejmě, že jsem byl v Přerově zvyklý na něco jiného, ale počítal jsem s tím, že si pozici budu muset nejprve vybojovat. V Karviné je spousta kvalitních hráčů. Bylo mi jasné, že hra týmu nebude záležet jen na mě. Jsem rád i za ty starty, které jsem zatím nasbíral,“ říká jedenadvacetiletá střední spojka Baníku OKD Karviná.

Ačkoliv je mu vlastní spíše střelba a rozehrávka, dokáže zaskočit i na jiných pozicích. „Jsem univerzál, nevadí mi hrát zleva ani zprava,“ souhlasí Kavka. V posledních domácích zápasech jej diváci měli možnost vidět častěji v úloze bránícího hráče. Že by Kavkova specialita? „Právě, že ne, to vyplynulo ze hry. Obrana je naopak tím, na čem bych měl zapracovat nejvíc,“ směje se Kavka.

Možná právě proto jej trenér Karviné Rastislav Trtík zařazuje do defenzivní linie. Aby si bránění pořádně osahal. „Je jasné, že házenkář musí umět nejen góly dávat, ale i bránit. Dneska se klade důraz na komplexnost hráče,“ přemýšlí Kavka, který v sobotu svým dílem přispěl k výhře Karviné nad Jičínem 35:29.