Rozhovory
čt 25.2.2021 | Redakce

Michal Brůna: „V sobotu můžeme zpečetit první místo po základní části.˝

Po úterním velmi důležitém utkání s Talentem Plzeň jsme si trochu popovídali s trenérem týmu Michalem Brůnou.

Pane trenére, jak se rodilo vítězství zřejmě rozhodujícího zápasu základní části?

Do utkání jsme vstoupili celkem dobře, hlavně v útočné fázi. Vzadu nás držel hlavně brankář, který měl ve 12 min už 7 zákroků. Ve 20. minutě zápasu jsme vedli 14:8, ale zahodili jsme rychlý útok, kterým jsme se mohli dostat už do 7 brankového vedení. Místo toho jsme dostali 3 rychlé góly a Plzeň byla znovu v zápase. Do poločasu jsme si vypracovali nakonec přijatelný 5 brankový náskok. Plzeň však v druhém poločase v 38. min snížila na 24:22 a rozhodli jsme se změnit obranu na 1:5. Plzni se během dalších deseti minut podařilo snížit 3x na rozdíl jedné branky avšak na remízu se nedostala. V 55. minutě zápasu jsme odskočili na rozhodující 4 brankové vedení, které se nám ještě podařilo v koncovce navýšit na konečných 38:32.

Byl jste tedy spokojený s výkonem týmu?

Chtěl bych kluky pochválit za útočnou fázi v rozhodujících chvílích zápasu, avšak v obraně jsme udělali několik nevynucených chyb, kterých se musíme určitě příště vyvarovat. Na druhou stranu obrana 1:5, kterou praktikujeme, často přechází až do obranné formace 3:3 a je fyzicky velmi náročná. Kluci jeli na doraz a prostoru na střídání klíčových hráčů v tak důležitém zápase bylo velmi málo myslím.

Jaký je další program Baníku?

Nyní nás čeká utkání v Novém Veselí, ve kterém můžeme zpečetit první místo v tabulce po základní části. A je tedy o co hrát. Určitě tento zápas nebudeme chtít podcenit, zvlášť když včera Nové Veselí urvalo bod v Zubří a jeho sebevědomí určitě patřičně trochu porostlo.

Je něco co byste chtěl vzkázat našim fanouškům?

Moc se na ně těšíme a doufáme, a když je nemůžeme hostit v naší hale, tak doufáme, že jim v této zvláštní době aspoň takhle na dálku, přes internet nebo v TV děláme radost našimi výkony a výhrami.