HCB Karviná
Rozhovory
út 30.3.2021 | Redakce

Michal Brůna: „Se Zubřím nás nečeká lehká série“

V sobotu jsme odehráli poslední utkání základní části a hned tento víkend nám začíná čtvrtfinálová série se Zubřím. Popovídali jsme si s prezidentem klubu a zároveň trenérem mužů Michalem Brůnou o tom, jak vidí uplynulou základní část a samozřejmě jsme se zeptali i na to, co říká na našeho soupeře pro čtvrtfinále.

Pane trenére, předpokládám, že jste spokojený s umístěním po základní části. Jste ale spokojený i s předváděnou hrou?

Myslím, že se nám dost věcí za ten rok povedlo, ale k nějaké celkové spokojenosti s předváděnou hrou toho ještě hodně chybí. Věřím, že v příští sezóně bude sehranost týmu ještě lepší a my můžeme být ještě silnější.

Našlo by se něco, co se vám třeba nepodařilo, a naopak je něco, z čeho máte obzvlášť radost?

Začnu od druhé části. Jsem opravdu rád, že se podařilo to, že tým vytvořil dobrou partu, a to se pak pozitivně odrazilo i na výsledcích. Pokud jste kámoši na hřišti a pak i mimo něj, je to velká výhoda v kolektivním sportu. A co se týče toho, co se nepovedlo, tady bych asi vzpomenul čtyři prohrané zápasy. Jasně, nikdy se nedá vyhrát vše, ale mrzí mě hlavně ty dvě podzimní prohry s Frýdkem Místkem a Kopřivnicí.

Dalo by se vypíchnout něco, co nám vycházelo a díky čemu jsme skončili na prvním místě před konkurenty?

Na to se neodpovídá dobře, ale jedna věc přece jen je. Jsme jeden z mála týmů u nás, který nemá v základní sestavě na pozici pravé spojky leváka. Museli jsme kvůli tomu přizpůsobit systém hry. Povedlo se to zejména díky Solákovi a jeho velmi vysoké úspěšnosti střelby.Teď jsme nebezpeční i na pravé straně, i když tam máme hráče přes ruku. Samozřejmě je to ale hlavně kvůli celkovému kolektivnímu výkonu našeho týmu.

Teď bych se rád zeptal na play off, které startuje už tuto sobotu. Jdeme do něho z prvního místa, a tak přepokládám, že budete chtít vybojovat titul…

Dali jsme si s kluky zatím první cíl, dostat se do finále.

Jako první soupeř nás ve čtvrtfinále čeká Zubří…

Je to trochu nečekaný soupeř, ale překvapivé výsledky zápasů posledního kola o tom rozhodly. Lépe postaveným týmům v podstatě už o nic nešlo, a tak jejich soupeři zabojovali a překvapivě bodovali. Takže se chystáme na Zubří, které jsme v sezóně dvakrát porazili, ale to neznamená, že nás čeká snadná série. Zubří má mladý běhavý tým, kde se dá najít několik velkých talentů ze zuberské školy a velmi zkušená křídla. Zápasy play off jsou jiné než normální soutěž. Utkání jsou vyhrocenější, vypjatější a náročnější na psychiku.Kdo si neprošel play off od čtvrtfinále až třeba po finále může rychle zjistit, že je to jiná liga trochu. Na druhou stranu malou výhodu pro soupeřovy mladé hráče bude určitě prázdná karvinská hala. Tlak, který karvinští fanoušci vytvářejí při zápasech play off je obrovský. Ale tím nehledám nějaké alibi, pouze konstatuji. Musíme se dobře připravit a samozřejmě chceme postoupit.

Mohl byste se stručně zastavit u ostatních čtvrtfinálových sérií?

V sérii Lovosice – Frýdek Místek bude hodně záležet do jaké pohody se Frýdek za týden nastaví. Po sérii porážek to bude velmi těžké. Jestli se jim však podaří navázat na výkony ze začátku sezóny, můžou být tvrdým oříškem pro Lovosice.

Hodně zvědavý jsem na sérii Plzně s Kopřivnicí. Plzeň je favoritem, ale oba týmy hrají stejný obranný systém 1 – 5 a Kopřivnice se posledními zápasy dostala do herní pohody. Můžou to být dobré atraktivní zápasy.

Dukla by sérii s Jičínem měla papírově zvládnout, ale nebude to úplně lehké. Jičín podává v sezóně vyrovnané výkony a hodně bude záležet na formě Veverky a Ondry Šulce. Pokud jim zápasy vyjdou, může to Jičín zdramatizovat.

https://hcb-karvina.cz/foto/2021_HCB-Karvina-Frydek-Mistek/IMG_0868.JPG