HCB Karviná
Tým mužů HC Baník Karviná
út 26.6.2007 | Ivo Dudek

Náš klub posílí i Vojtěch Petrovský !!

Nejlepší střelec posledních dvou ročníků házenkářské extraligy Vojtěch Petrovský bude hrát od příští sezony za Baník OKD Karviná. Jednadvacetiletý juniorský reprezentant z Frýdku-Místku je poslední letní akvizicí našeho týmu. Podle našeho mínění je Petrovský velkým talentem celé české házené. "Dokazuje to i tím, že je dlouhodobě jedním z elitních střelců naší ligy" řekl manažer Baníku Miroslav Pelech...
článek aktualizován

"Doufám, že i na hostování v našem týmu své střelecké schopnosti dokáže prodat," dodal. Ya Petrovského posíláme do F-M na hostování Romana Požárka. „Roman dostane ve Frýdku určitě více příležitostí než dostával u nás po svém zranění a má možnost zde vyniknout a dostat se do formy. Poté se vrací zpět k nám, stejně jako Petrovský do Frýdku,“ vysvětlil manažer karvinského klubu Miroslav Pelech. Součástí této hráčské výměny mezi oběma kluby je i odchod Radka Kružíka. „Tím se nám kádr ustálil na zhruba devatenácti lidech, kteří půjdou do letní přípravy. Všechny posily k nám přišly s cílem konfrontovat se s mezinárodní klubovou házenou a my od nich čekáme, že na svých postech budou vynikat. Nejedná se totiž o žádné druhořadé hráče,“ upozornil dále Pelech. Karvinský Baník v létě především uvolňoval své borce na hostování do okolních klubů.

Před Petrovským Karviná získala místo odcházejícího Ondřeje Zdráhaly rozehrávače Roberta Kielibu z polské Wcoclawi a slovenské reprezentanty Martina Farkašovského a Jána Faitha z Košic. Z hostování ve Frýdku-Místku se ještě vrátil Tomáš Pavlíček.

"V záloze máme navíc řadu šikovných kluků z naší juniorky, která své kvality dokázala postupem do finálového turnaje Českého poháru. Tým budeme mít znovu silný, nemůžeme mít jiný cíl než desátý mistrovský titul," podotkl Pelech.

Miroslav Rachač by měl být uvolněn do Kopřivnice, která o něj projevila zájem, na přestup do Hranic odešel R. Brůna, jenž se vrátil z Polska, do stejného týmu míří na hostování rovněž Jan Szymon. Stejně tak by v Hranicích měli zakotvit i junioři Martin Weglorz a Tomáš Galuszka, o Nikosi Floksovi se jedná. První dva absolvují v Hranicích herní testy. Dalšími změnami jsou odchody Radka Sliwky do Frýdku, Jaroslava Dyby do Vítkovic a Tomáše Bajgara do Polanky n. O. Poslední dva se ovšem jen vrací do svých mateřských klubů. „Naší snahou bylo, aby se hráči z juniorky, kteří se nevejdou do kádru A mužstva, uchytili v extraligových klubech a tento cíl se nám podařil naplnit,“ pochvaloval si úspěšná letní jednání manažer Pelech s tím, že vybrané talenty bude vedení klubu nadále sledovat v extraligových klubech.

To se třeba týká i Josefa Diviše, který dává momentálně přednost studiu v Brně, a tak nejspíš odejde buď do Brna, nebo do týmu nováčka extraligy z Hustopečí. Do prvoligového Zlína se zase vrátil Kočí, další naděje z juniorky. „Myslím, že pro všechny je forma hostování v extraligových klubech nejlepší volbou, když už nám nepovolili start naší juniorky v nejvyšší soutěži. Mladí hráči musí výkonnostně růst a získávat zkušenosti, jinak herně zakrní,“ zakončil Pelech.

Kádr hráčů Karviné :

Brankáři : Marjanović, Mrkva, Lefan (junior)
Pivoti : Bednařík, Indjić
Levá křídla : Heinz, Mrózek, Vala (junior)
Levé spojky : Plšek, Farkašovský
Střední spojky : Kieliba, Petrovský, Korňan, Kavka (junior)
Pravé spojky : Kuzo, Šulc
Pravá křídla : Kubis, Pavlíček, Faith

ČTK